Imieniny: Marzeny, Klaudiusza, Marii

Strona główna / Sport / Supertwardziel Jacek Giba

VII półmaraton w Worku

Supertwardziel Jacek Giba

W niedzielę 7 sierpnia 2016r. po raz siódmy przeprowadzony został bieg na crossowej, urozmaiconej i bardzo trudnej trasie wiodącej wzgórzami w masywie Góry Słowiańskiej w Worku. Bieg składał się z 4 pętli (z Góry Słowiańskiej do okolic Jeziora Wolgastsee i z powrotem) – każda po 5.275 m, łącznie 21,1 km. Jest on zaliczany do klasyfikacji Międzynarodowej Ligi Biegowej Klubu Biegacza Jogging.

Walka toczyła się o uzyskanie certyfikatów twardziela (wśród tych, którzy ukończyli cały dystans). Wystartowało 30 zawodników ze Świnoujścia, Międzyzdrojów, Bielska Białej, Zabrza, Garzu i Hamburga, z których troje przebiegło jedną pętlę, pięcioro dwie pętle i jedna trzy pętle.
Cały dystans, czyli 4 pętle (21,1 km) pokonało 21 zawodników i uzyskało tytuł twardziela (wśród nich 4 panie).

1.Agnieszka Drzewiecka-------2.04.17

Rywalizację o zwycięstwo na dystansie głównym (4 pętle – 21,1 km) wygrał, podobnie jak w roku ubiegłym, Jacek Giba, pokonując Artura Jaźniewicza i Alana Michalskiego z Bielska Białej. Wśród pań najszybciej dystans ten pokonała Katarzyna Rostrygin, przed prowadzącą przez trzy okrążenia Elżbietą Jabłońską i Karoliną Romańską.

21.Herman Fitschen--------------2.26.04

Trzy najszybsze panie i trzech panów otrzymało puchary ufundowane przez jubilata Andrzeja Skrzypca (60). Był też puchar dla najlepszego zawodnika 60+. Okazał się nim sam jubilat, ale w geście kurtuazji przekazał go innemu zawodnikowi, a sam otrzyma od Klubu Biegacza Jogging odrębny puchar za to, że nie znalazł w swojej kategorii wiekowej lepszego od siebie rywala. Andrzej Skrzypiec ufundował również napoje i słodycze, a sam otrzymał drobne upominki i chóralne „100 lat”.
Zawody sędziowała Agnieszka Stój, a na punkcie pomiarowo-żywieniowym Agata i Kamil Szubiński. Obsługę foto sprawował Sebastian Błaż, medyczną Renata Kurowska, a techniczną Anna Siedlaczek.

Autor: Andrzej Mrozek