Strona główna / Sport / Flota uległa Puszczy

25 kolejka I ligi piłkarskiej

Flota uległa Puszczy

Petr Hosek i Wallace Benevente zderzyli się głowami.

Flota Świnoujście przegrała na własnym boisku z Puszczą Niepołomice 0:1. Mecz nie stał na najwyższym poziomie.

Pierwsza połowa w wykonaniu obydwu drużyn była wyjątkowo bezbarwna. Dużo gry w środku pola, niedokładnych podań, strat. Dość powiedzieć, że miejscami przypominało to bezładną kopaninę. Najwięcej emocji wzbudziła sytuacja z początku meczu, kiedy to Petr Hosek i Wallace Benevente zderzyli się głowami. Zawodnicy przez kilka minut leżeli na murawie opatrywani przez sztaby medyczne.

Pierwszy celny strzał oddali goście w... 13 minucie spotkania.

Do przerwy żadna z drużyn nie zdobyła bramki.

Po zmianie stron mecz niewiele się zmienił. Nadal zarówno goście jak i Flota nie potrafiła się na tyle zorganizować, żeby stworzyć zagrożenie pod bramką rywala. Aż do 54 minuty. Wtedy to w zamieszaniu podbramkowym, po błędzie obrony Wyspiarzy, piłkę dostał Krzysztof Zaremba i z bliska pokonał Darko Brljaka. Goście objęli prowadzanie, którego nie oddali do końca.

Flota mocniej nacisnęła rywali dopiero w końcówce meczu. Wtedy na boisku pojawili się Robert Kolendowicz, Sebastian Olszar i Ensar Arifovic. To jednak nie wystarczyło do strzelenia choćby wyrównującego gola.

Powiedzieli po meczu:

Rafał Grzelak, pomocnik Floty: Bardzo źle zaczęliśmy ten mecz. Strasznie dużo niedokładności z naszej strony. Spodziewaliśmy się, że drużyna która zdobędzie gola wygra ten mecz. Niestety byli to rywale. Po tych dwóch zwycięstwach z Dolcanem i Kolejarzem byliśmy optymistami. Zamiast odskoczyć od strefy spadkowej, to dalej każdy mecz będziemy grać o życie. Dzisiejszym spotkaniem zaprzepaściliśmy wcześniejsze wygrane.

Jacek Magdziński, napastnik Puszczy, były gracz Floty: - Nie grałem meczu o stawkę przeciwko Flocie. Moje serce jest w Świnoujściu ale cieszę się, że wygraliśmy tu mecz. Zostawiliśmy na boisku sporo zdrowia, tym bardziej, że mieliśmy ciężką podróż. Spędziliśmy 18 godzin w autokarze, bo mieliśmy awarię. Tym bardziej cieszę się z wygranej.

Flota Świnoujście - Puszcza Niepołomice 0:1 (0:0)