Sobota, 21 kwietnia 2018r.

Imieniny: Anzelma, Bartosza, Feliksa

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Sport / Walczyli na murawie. Oni pojadą na wielki finał do Szczecina

Netto Mini Mundial

Walczyli na murawie. Oni pojadą na wielki finał do Szczecina

Foto: BIK UM Świnoujście

Drużyny Nigerii, Meksyku, Kamerunu i Tunezji, czyli reprezentacji Szkoły Podstawowej nr 1 oraz Szkoły Podstawowej nr 6 będą reprezentowały nasze miasto w wielkim finale Netto Mini Mundial 2017, który odbędzie się 5. czerwca 2017 r. na stadionie Pogoni Szczecin.

– Cieszę się, że już kolejny raz Mini Mundial gości w Świnoujściu – mówił prezydent miasta Janusz Żmurkiewicz do młodych piłkarzy i piłkarek tuż przed rozpoczęciem zawodów. – Pogoda dopisała. Pozostaje mi tylko życzyć wam wielu strzelonych goli oraz dobrej zabawy. I pamiętajcie – walczcie, ale zgodnie z zasadami fair play.

O miejsce w wielkim finale świnoujscy uczniowie walczyli podczas eliminacji, które odbyły się w miniony piątek na stadionie ze sztuczną murawą przy ulicy Matejki. Zespoły reprezentowały poszczególne drużyny, reprezentacje kadr narodowych z całego oświata.

– Gratuluję wszystkim zawodnikom i trenerom, a za tych, którzy przeszli do finału trzymamy kciuki. Gorąco wierzę, że wrócicie ze Szczecina z medalami – powiedział zastępca prezydenta miasta Paweł Sujka w trakcie zakończenia świnoujskich eliminacji do finału Netto Mini Mundial.

W sumie w tegorocznej edycji Netto Mini Mundial startuje około tysiąca uczniów szkół podstawowych z całego województwa. Zespołu podzielone są na dwie kategorie: młodsi (klasy III – IV) i starsi (klasy V – VI). Dodatkowo, zgodnie z regulaminem, w każdej drużynie muszą grać dwie dziewczynki. Reprezentanci wyłaniani są w kwalifikacjach, które odbywają się w poszczególnych gminach.

Organizatorami eliminacji byli szczecińska firma  Grupa BONO, sieć sklepów Netto oraz Urząd Miasta Świnoujście.

Autor: BIK UM Świnoujście
comments powered by Disqus