Piątek, 26 kwietnia 2024r.

Imieniny: Marzeny, Klaudiusza, Marii

Strona główna / Sport / „Jedynka” na Finałach Wojewódzkich w Czwórboju Lekkoatletycznym

Wydarzenia

„Jedynka” na Finałach Wojewódzkich w Czwórboju Lekkoatletycznym

31 maja br. w Złocieńcu odbył się  Finał Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Czwórboju Lekkoatletycznym chłopców. Konkurencje wchodzące w skład rywalizacji to: bieg na 60 m, skok w dal, rzut piłeczka palantową i bieg na 1000 m. W zawodach wzięło udział 15 najlepszych zespołów z woj. zachodniopomorskiego. Nasze miasto reprezentowali uczniowie SP 1, którzy wcześniej zwyciężyli w zmaganiach lekkoatletycznych na szczeblu miejskim.

Drużyna w składzie: Brzozowski Miłosz, Nowak Damian, Radzio Mateusz, Solawa Jakub, Urbaniak Igor, Wojtkiewicz Olaf i Zaleski Wiktor pod opieką p. Agnieszki Sobczyk, w Złocieńcu zdobyła 1011 pkt. i zajęła wysoką 4 pozycję. Warto wspomnieć , że do  dopełnienia sukcesu (miejsca trzeciego) naszym dzielnym chłopcom zabrakło jedynie 6 punktów.

Na największe wyróżnienie zasługuje doskonała forma Wiktora Zaleskiego, który indywidulanie zdobył aż 3 medale: medal złoty za najdalszy skok w dal (5,31 m.), medal srebrny za bieg na 60 m. (8,26s), a także medal złoty za zebranie największej ilości punktów indywidualnych wśród wszystkich zawodników startujących w zawodach.