Imieniny: Anieli, Sykstusa, Jana

Strona główna / Sport / Bieg debiutantów

II Maraton Kołobrzeg

Bieg debiutantów

Czternastu zawodników ze Świnoujścia ukończyło drugą edycję Maratonu Kołobrzeg, sześciu z nich to debiutanci. Drużyna „Wyspiarzy” stanęła na podium.

Trasę maratonu wytyczono tak, by promowała walory turystyczno-rekreacyjne powiatu kołobrzeskieg. Zawodnicy startowali spod latarni morskiej w Kołobrzegu, dalej biegli ścieżką rowerową, następnie brzegiem morza do latarni morskiej w Gąskach i z powrotem. Ogółem zawody ukończyło 309 osób (dla porównania - w roku ubiegłym tylko 169 uczestników dotarło do mety).

Swój okrągły jubileusz świętował Zbigniew Malinowski – spartatlończyk z Kołobrzegu, który ukończył m.in. 10 Spartatlonów rozgrywanych na historycznej trasie Ateny-Sparta liczącej 246 km. Tegoroczny bieg był jego setnym maratonem.

259. Anna Górska - 4:39:07.

W klasyfikacji drużynowej II miejsce, uzyskując czas łączny - 14:32:46, zajęła drużyna "Wyspiarze" w składzie: