Wtorek, 17 lipca 2018r.

Imieniny: Anety, Bogdana, Jadwigi

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Sport / Jana Gryta w Tour De PoMorze

Kolarstwo

Jana Gryta w Tour De PoMorze

Foto: Organizator

711,5 km na rowerze, tyle przejechała Jana Gryta reprezentująca "Uzdrowisko Świnoujście" S.A podczas II edycji Ultramaratonu Kolarskiego Tour De PoMorze, który odbył się w ostatni weekend.

Spośród wielu zawodników z całej Polski, Jana wyróżniła się strojem ufundowanym przez „Uzdrowisko Świnoujście” S.A. oraz ogromną determinacją i wolą walki. - Było ciężko, miałam na trasie chwile zwątpienia, ale dojechałam do mety - komentuje Jana Gryta zawodniczka "Uzdrowisko Świnoujście" S.A. - Nie obyło się bez przygód, mniej więcej w połowie trasy wyczerpywała mi się bateria w latarce od roweru, a zapasowa mogła wystarczyć jedynie na 2 godz., przede mną noc i ciemny las, myślałam o rezygnacji z wyścigu, ale na szczęście dołączyłam do jednej z grup i razem przejechaliśmy spory odcinek trasy. Mój czas to 42 godziny i 59 minut. Nie zależało mi na śrubowaniu rekordów, ale przede wszystkim na pokonaniu trasy i to się udało. Jestem zadowolona i już szykuję się do startu w Ultramaratonie Bieszczadzkim - podsumowuje Jana Gryta.

Jana swoją przygodę z rowerem rozpoczęła kilka dobrych lat temu od codziennych dojazdów z Międzyzdrojów do pracy w Uzdrowisku Świnoujście. Później doszły weekendowe wycieczki z mężem. Kilka miesiącu temu po raz pierwszy zdecydowała się na długi wyjazd z Międzyzdrojów do Tczewa i z powrotem . Wówczas przejechałam ponad 750 km. To ją ostatecznie utwierdziło w przekonaniu, że Tour De PoMorze jest w zasięgu jej możliwości.

 

Autor: Jan Borowski
comments powered by Disqus