Sobota, 26 maja 2018r.

Imieniny: Filipa, Pauliny

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Sport / 10 bramek na starcie zapowiedzią dużych emocji

Flota - Iskra Golczewo 6-4 (4-1)

10 bramek na starcie zapowiedzią dużych emocji

Foto: Piotr Dworakowski

Na pewno nie będą narzekać ci, którzy na ten mecz przyszli. Zwycięstwo gospodarzy i dużo bramek, to jest to, co kibice lubią najbardziej. Może tylko adrenaliny nie było zbyt dużo, bo mimo iż końcowy wynik nie jest wysoki, to jednak ręka na pulsie była przez cały mecz i zwycięstwo zagrożone nie było ani przez moment.

Zanim jednak mecz się rozpoczął mieliśmy miłą ceremonię. Prezes Leszek Zakrzewski, wiceprezes Marek Trzeciak i trener Tomasz Błotny wręczyli pamiątkowy grawerton dla Dawida Damazyna, który tydzień temu wstąpił w związek małżeński oraz kwiaty jego żonie Patrycji.

A co do meczu. Wzajemne badanie nie trwało długo. Bezbramkowy wynik utrzymał się tylko przez 5 minut. W 7 minucie było już 2-0 dla Floty. Najpierw Misztal pokonał z bliskiej odległości Kowalskiego, a minutę później Staniszewski z prawej strony przerzucił pikę nad bramkarzem gości na długi słupek. W 10 Rafał Piotrowski zagrał na wolne pole do Biernackiego, który po krótkim prowadzeniu znalazł się sam na sam z Hnatem i zdobył kontaktowego gola. Sędzia bramkę uznał, mimo iż niektórzy byli zdania, że zawodnik Iskry był spalony. W 15 minucie Protasewicz zagrał z wolnego do Rygielskiego, który trafił w górną siatkę. W 18 Misztal z prawego skrzydła podał doskonale do Skwary, który nie miał już problemu ze zdobyciem trzeciego gola. Ten sam zawodnik (Skwara) w 30 minucie wyłuskał piłkę na 30. metrze i pięknym, dalekim strzałem trafił w górną siatkę, ale minutę później strzałem z bliska podwyższyłł na 4-1. Jeszcze przed przerwą doskonałe okazje zmarnowali Bątkowski i Nowak, ale i tak na przerwę Flota schodziła ze spokojnym zapasem.

W 52 minucie po dośrodkowaniu grającego trenera Iskry Michała Piotrowskiego Wróblewski z pierwszej piłki zdobył dla gości drugiego gola. Na 5-2 podwyższył 8 minut później Bątkowski z wolnego. Trzeciego gola dla Iskry zdobył w 71 minucie ponownie Biernacki strzałem do pustej bramki z podania Madeja. W 88 Bątkowski pięknym strzałem z ostrego kąta przy słupku podwyższył na 6-3, ale i goście w 3 minucie czasu doliczonego zdobyli jeszcze bramkę. Tym razem efektowny strzał w z wolnego oddał Roszak.

1-0  Radosław Misztal     6 minuta
2-0  Damian Staniszewski     7 minuta
2-1  Roman Biernacki     10 minuta
3-1  Grzegorz Skwara     18 minuta
4-1  Grzegorz Skwara     30 minuta
4-2  Marek Wróblewski     52 minuta
5-2  Mateusz Bątkowski     60 minuta z wolnego
5-3  Roman Biernacki     71 minuta
6-3  Mateusz Bątkowski     88 minuta
6-4  Dawid Roszak     90+3 minuta z wolnego

Flota: Grzegorz Hnat, Konrad Kowalczyk (90 Dawid Damazyn), Przemysław Rygielski, Mateusz Bątkowski, Dariusz Kozłowski (45 Kamil Trzeciak), Piotr Wysocki (36 Michał Nowak), Kornel Pflantz, Michał Protasewicz, Grzegorz Skwara, Radosław Misztal (83 Oskar Zięty), Damian Staniszewski.
Nie grali: Jakub Zdeb, Piotr Tkaczonek, Michał Wnuk.
Trener: Tomasz Błotny.
Kierownik drużyny: Lech Nowak.

Iskra: Kamil Kowalski, Oskar Ruciński, Bartosz Trepkowski (65 Krzysztof Szymanek ), Sebastian Madej, Rafał Piotrowski, Krzysztof Marchewka (25 Marek Wróblewski), Mariusz Kostur (13 Michał Piotrowski, 83 Tomasz Bednarz), Roman Biernacki, Jacek Bodys, Mateusz Gibas, Dawid Roszak.
Nie grali: Patryk Dobrowolski, Jacek Mruk, Jakub Prusak.
Trener: Michał Piotrowski.
Kierownik drużyny: Stanisław Kowalski.

Żółte kartki: Staniszewski (83), Rygielski (90+2).

Sędziowali: Paweł Bauza, Grzegorz Prostak, Marcin Dubaniewicz.

Widzów: 450.

Autor: Waldemar Mroczek
comments powered by Disqus