Sobota, 7 grudnia 2019r.

Imieniny: Marcina, Ambrożego, Teodora

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Sport / Emocje gwarantowane

Flota Świnoujście

Emocje gwarantowane

Czy Wyspiarze zdołają powiększyć przewagę nad Stomilem Olsztyn?

Foto: Bartek Wutke

W sobotę piłkarze Floty Świnoujście rozegrają kolejny mecz z cyklu "o sześć punktów" w I lidze. Na stadionie miejskim przy ul. Matejki podejmą Stomil Olsztyn. Spotkanie rozpocznie się o godz. 17.

W tabeli Stomil jest na 16. miejscu, czyli na pozycji spadkowej. Flota zajmuje 14. lokatę, a zatem jest na ostatniej pozycji dającej na koniec sezonu utrzymanie się. Wyspiarze mają dwa punkty więcej od sobotnich rywali, czyli goście bardzo intensywnie myślą o zwycięstwie w Świnoujściu, aby przeskoczyć Flotę w tabeli.

A Stomil potrafi strzelać gole. Dotychczas zdobył 31 bramek, czyli aż o dziewięć więcej, niż Flota. - Stomil stwarza bardzo dużo okazji bramkowych - mówi nowy trener Wyspiarzy, Tomasz Kafarski. -  Jest skuteczny pod względem gry na połowie rywala. Miejsce, które zajmuje w tabeli, jest złudne: nie odzwierciedla możliwości i postawy zespołu.

Najlepszym strzelcem Stomilu jest Grzegorz Lech - na koncie ma już 8 goli.

Emocji na boisku na pewno nie zabraknie, bo przecież Flota pod wodzą trenera Kafarskiego grała już w ubiegłym sezonie ofensywnie i skutecznie. Oba zespoły będą szukać goli i zapowiada się otwarty, widowiskowy mecz. Na trybunach też powinno być ciekawie, gdyż do Świnoujścia wybiera się grupa kibiców z Olsztyna.

Autor: Krzysztof Dziedzic
comments powered by Disqus