Piątek, 21 września 2018r.

Imieniny: Jonasza, Mateusza, Hipolita

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Sport / 50. biegowe na 65. parkrunie

Wydarzenia

50. biegowe na 65. parkrunie

Foto: Piotr Zgraja

I cóż z tego, że poranek przywitał stukającym w szyby deszczem… Sobota to sobota, a jak sobota to parkrun. Od ósmej uwijali się w Parku Zdrojowym - wolontariusze, bo przecież parkrun i trzeba przygotować, coś przywieźć, rozstawić, sprawdzić trasę…Zanim Ela da sygnał do startu wszystko musi być dopięte na ostatni guzik… i było. Parkrunowi pomocnicy  bez względu na pogodę, stan zdrowia, czy nastrój zawsze gotowi są do działania. To jasne, że bez wolontariuszy, którzy przecież też biegają- nie odbyłby się żaden parkrun.

Wśród miłośników porannego sobotniego biegania, byli tacy którym stuknęła 50. biegowa -  Monice Murawskiej (58 biegów), Ryszardowi Pilzowi (52 biegi) oraz Mirkowi Jabłońskiemu (50 biegów).

Ponieważ jesienne chłody dają się już we znaki Ania Górska zadbała o to by rozgrzać tych, którzy tego najbardziej potrzebowali.

Na starcie stanęło 45 parkrunomaniaków, nie licząc psów (z czego troje po raz pierwszy) i dokładnie tylu przekroczyło linię mety za mknącym jak rakieta Przemkiem Szymańskim. Padło sześć rekordów życiowych, a najlepsze czasy odnotowali:

Mężczyźni:
Damian Mikiewicz 20:33
Piotr Kudaś 20:34
Janusz Michalski 20: 49

Kobiety:
Agnieszka Jarnutowska 24:28
Monika Murawska 24:57
Teresa Domalewska 25:14

Zespól parkrun gratuluje wszystkim uczestnikom i życzy kolejnych równie udanych parkrunów. Szczegółowe wyniki znajdziecie tu: www.parkrun.pl/swinoujscie

Podziękowania też dla tych, którzy pomogli zorganizować 65. bieg, 17 wolontariuszom oraz naszym partnerom: Uzdrowisku Świnoujście S.A., Hotelowi „Trzy Wyspy” i Stowarzyszeniu Trzeźwościowemu "HOL".

A już za tydzień 66. parkrun Świnoujście – nie może Was zabraknąć!

Autor: Parkrun Świnoujście
comments powered by Disqus