Imieniny: Marzeny, Klaudiusza, Marii

Strona główna / Sport / Kolejne zwycięstwo Sylwestra Swędrowskiego

IX Bieg Pawła

Kolejne zwycięstwo Sylwestra Swędrowskiego

W niedzielne, słotne południe 19. listopada przeprowadzona została IX edycja Biegu Pawła , poświęconego tragicznie zmarłemu maratończykowi i działaczowi sportowemu Pawłowi Dodkowi. Zawodnicy mieli do pokonania 12 km (z Góry Słowiańskiej do Wolgastsee, dwa okrążenia tego jeziora i powrót na G. Słowiańską).

Jedno okrążenie jeziora, a więc 8 km pokonali: Weronika i Agnieszka Otockie (ex equo 52.50) oraz Janusz Zaborowski (56.13), także kijkarze z Bansinu – Gerlinde i Gerard Tolz (1.22.16)

Na dystansie głównym zwyciężył Sylwester Swędrowski w doskonałym czasie 47.27, pokonując Roberta Derdę (49.39) i Mikołaja Antkowiaka (49.55). Kolejne dwa miejsca zajęli: Roman Andrzejczak (55.25) i Janusz Michalski (59.25). Wśród pań najszybszą była Karolina Romańska (59.23) przed Moniką Murawską (1.02.10), Dominiką Duszkiewicz (1.11.51) i Agnieszką Michalską (1.12.48).

Zdobywcy trzech pierwszych miejsc wśród Pań i Panów otrzymali puchary ufundowane przez Agnieszkę Otocką i Ulę Dodek (córkę i żonę Pawła). Agnieszka Otocka i jej córka Weronika uczciły pamięć ojca i dziadka udziałem w biegu.

Zawody sędziowała Agnieszka Stój, a obsługę foto sprawował Sebastian Błaż. Od przyszłego roku Bieg Pawła przeprowadzany będzie we wrześniu.

Agnieszka, Ula i Weronika serdecznie dziękują tym wszystkim biegaczom, którzy pamiętali o Pawle i pamięć tę wyrazili uczestnictwem w biegu Jego imienia.

Autor: Andrzej Mrozek