Imieniny: Jerzego, Wojciecha

Strona główna / Sport / 10 medali dla zawodników ULKSW Pomorze Świnoujście

Puchar Polski w taekwondo olimpijskim

10 medali dla zawodników ULKSW Pomorze Świnoujście

W dniach 01-03 grudnia w olsztyńskiej hali Urania odbyła się kolejna edycja Pucharu Polski w taekwondo olimpijskim. Prawo startu mieli w niej młodzicy (10-11 lat), kadeci (12-14 lat), juniorzy (15-17 lat) oraz młodzież (do 21 lat). ULKSW Pomorze Świnoujście reprezentowało 16 zawodników i zawodniczek pod opieką trenera Sławomira Błażejczyka. Nasi reprezentanci zdobyli 10 medali.

Złoto w kategorii młodzieżowiec: Bernard Markiewicz i Victoria Trzybińska oraz brąz Cecylia Somska. W kategorii kadet srebro wywalczył Oliwier Aman, a brąz Kacper Woźniak. Wśród młodzików brąz zdobył Kajetan Rupar i Aleksander Partyka, a pośród juniorów – srebro Victoria Trzybińska i Cecylia Somska oraz brąz Marcel Janaszczyk.

W turnieju wzięło udział ok. 700 zawodników z całej Polski.

Autor: S. B.