Sobota, 7 grudnia 2019r.

Imieniny: Marcina, Ambrożego, Teodora

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Sport / Znów o sześć punktów

Flota Świnoujście

Znów o sześć punktów

Bartosz Śpiączka (na pierwszym planie) na mecz z GKS powinien być już zdrowy.

Foto: Bartek Wutke

W niedzielę piłkarze Floty Świnoujście rozegrają kolejny mecz z cyklu "o sześć punktów" w I lidze. Na stadionie w Jaworznie zmierzą się z GKS Tychy - rywalem w walce o utrzymanie się.

Spotkanie rozpocznie się o godz. 12.15. Skróty będzie można obejrzeć już podczas transmitowanego przez Orange Sport od godz. 12.30 ważnego dla Floty meczu Kolejarza Stróże z Arką Gdynia.

W tabeli GKS otwiera strefę spadkową, ale ma tylko punkt mniej od Floty. A zatem po meczu Flota może mieć do rywala dwa punkty straty albo aż cztery przewagi - rozpiętość wynosi sześć punktów. W przypadku remisu oczywiście dystans nie ulegnie zmianie.

W pierwszym meczu obu zespołów w Świnoujściu Flota przegrała z GKS 0:1 po golu Pawła Smółki. To najskuteczniejszy piłkarz przeciwników, mający na koncie już 10 bramek. - GKS to zespół stworzony z piłkarzy o wysokim potencjale i dziwi, że jest tak nisko w tabeli - mówi trener Floty, Tomasz Kafarski. - Zwłaszcza siła ofensywna robi wrażenie: Damian Szczęsny, Marcin Wodecki, czy Słoweniec Denis Popović to zawodnicy, którzy poradziliby sobie w ekstraklasie.

Oczywiście nasz szkoleniowiec widzi także pewne mankamenty w grze rywala. - Jedziemy tam po zwycięstwo, ale będziemy szanować także remis, bo on może być dla nas zbawienny - podkreśla Kafarski.

W zespole Floty zabraknie pauzującego za kartki stopera Piotra Kieruzela. Za to jest szansa, że pozostali piłkarze będą do dyspozycji szkoleniowca. - Ostatnio kontuzjowani byli Bartosz Śpiączka i Robert Kolendowicz, ale przyglądamy się im na treningach i jest szansa, że zagrają - wyjaśnia trener.

Autor: Krzysztof Dziedzic
comments powered by Disqus