Imieniny: Marzeny, Klaudiusza, Marii

Strona główna / Sport / VI edycja Biegu Trzech Króli za nami

Wydarzenia

VI edycja Biegu Trzech Króli za nami

Pierwszy bieg z tegorocznego kalendarza Klubu Biegacza Jogging odbył się w sobotę 06. stycznia. Była to VI edycja Biegu Trzech Króli, którego trasa (trzy okrążenia - łącznie 9,5 km) wiodła promenadą i plażą.

Jedno okrążenie pokonał kijkarz Karol Witkowski (54.51), a dwa Mirosław Zygmunt (26.46) oraz Magdalena Domaradzka i Agnieszka Michalska – obie w czasie 37.56. Na dystansie głównym bezapelacyjne zwycięstwo odniósł Robert Derda, pokonując drugiego na mecie Sławomira Harasimowicza i trzeciego Rafała Chomonta. Wśród pań zwyciężyła Ola Keplin, przed Moniką Murawską i Joanną Stanny. Należy dodać, że zarówno Robert Derda, jak i Ola Keplin to również zwycięzcy ubiegłorocznego V Biegu Trzech Króli.

21. Joanna Bzdawka ------------- 55.44
22. Gerlinde Tolz ---------------- 58.00 (kijki)
23. Gerard Tolz ------------------ 58.02 (kijki)

Na mecie na biegaczy czekała gorąca herbata i kawa oraz słodycze. Ola Keplin i Robert Derda otrzymali puchary (z koroną), a zdobywcy drugiego i trzeciego miejsca wśród Pań i Panów upominki. Cała szóstka otrzymała też dyplomy. Statuetkę za zdobycie szóstego miejsca (wszak bieg 06.stycznia) – Piotr Suski. Wielu zawodników biegło w orszakowym stroju. Odrębnie uhonorowany został jubilat Karol Witkowski (86. rocznica urodzin) – dyplom, upominki od KBJ i Agnieszki Michalskiej, a przede wszystkim od koleżanek i kolegów z biegowych tras, chóralne, gromkie „100 lat”.

Wśród pozostałych zawodników rozlosowanych zostało wiele upominków i gadżetów, w tym koron. Fundatorami nagród byli – Agnieszka Stój i Jerzy Kotowski. Zawody sędziowała A. Stój, obsługę foto sprawowali - Sebastian Błaż i Wiesław Mileńko, a zabezpieczenie medyczne Renata Kurowska. Bieg ten zaliczany jest do punktacji Ligii Biegowej Klubu Biegacza Jogging.

Przyszłoroczna, VII edycja Biegu Trzech Króli przeprowadzona zostanie zamiast o 12.00 o 10.00, tak , aby uczestnicy biegu mogli wziąć udział w ogólnomiejskim Orszaku Trzech Króli .

Autor: Andrzej Mrozek