• DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Sport / Mistrzostwa Polski w Kickboxingu

Wydarzenia

Mistrzostwa Polski w Kickboxingu

W dniach 09-11 marca w Kartuzach stolicy Kaszub odbyły się Mistrzostwa Polski w kickboxingu w formule kick light. W zawodach prawo startu mieli zawodnicy z dwóch kategorii wiekowych : seniorzy i juniorzy. ULKSW Pomorze Świnoujście reprezentowało 8 zawodników: 7 juniorów i jeden senior – Mateusz Niżejewski.

Nasz Mistrz Świata potwierdził swoje umiejętności tym razem w wyższej kategorii wagowej – do 69 kg, zdobywając po raz kolejny tytuł Mistrza Polski. Nie było to jednak łatwe. Wygrał 4 walki, z czego dwie przed czasem, a zacięty finał stoczył z młodym utalentowanym zawodnikiem gospodarzy.

Dużo pozytywnych emocji dostarczyły nam nasze juniorki: Cecylia Somska i Victoria Trzybińska, które stoczyły po trzy pojedynki i ostatecznie wywalczyły tytuły Wicemistrzyń Polski. Brązowy medal w kat do 89 kg zdobył junior Dominik Ciach. Bez medali wrócili: Aleksander Droździel, , Gabriela Zienko, Basia Sosin i Nikodem Sura, który walkę o medal przegrał minimalnie w ostatnich sekundach.

W zawodach startowała rekordowa liczba zawodników 334 z 71 klubów z całej Polski, a ULKSW Pomorze Świnoujście zostało sklasyfikowane na 4 miejscu.

Autor: S. B.