Czwartek, 28 marca 2024r.

Imieniny: Anieli, Sykstusa, Jana

Strona główna / Sport / Mistrzostwa Polski Juniorów w taekwondo

Mistrzostwa Polski Juniorów w taekwondo

Łódź była gospodarzem Mistrzostw Polski Juniorów w 2014 roku. 9 i 10 maja rozegrane zostały finały w hali AZS Łódź przy ul. Lumumby 23. Do tych zawodów zakwalifikowało się dziewięcioro zawodników z naszego miasta.

Tylko dwoje z nich stanęło na podium: Bernard Markiewicz zdobył brąz w kategori +78 kg, a Patrycja Pietrzakowska została wicemistrzynią Polski w kategorii pow. 68 kg. Pozostali nasi zawodnicy w wiekszości wygrali walki eliminacyjne, ale zatrzymali się w ćwierćfinałach, często przegrywając minimalnie.

Tydzień później 17 maja w Jarocinie rozegrane zostały elimininacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, w których wzięło udział jedynaścioro naszych zawodników. trójak z pośród nich uzyskała kwalifikacje: Gabrysia Zienko, Mateusz Szczytniewski oraz Wiktor Niewiadomski.