Środa, 23 stycznia 2019r.

Imieniny: Ildefonsa, Rajmunda

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Sport / Wypoczynek i rywalizacja na świnoujskich kortach

Wydarzenia

Wypoczynek i rywalizacja na świnoujskich kortach

Foto: Organizator

Od piątku startuje turniej tenisowy Pomerania Cup. To ogólnopolskie rozgrywki bez ograniczeń wiekowych rozgrywane w ramach cyklu Seniorzy i Amatorzy Polskiego Związku Tenisa. Gracze ze Świnoujścia i z całego województwa zachodniopomorskiego zwolnieni są z wpisowego.

– Pomerania Cup to turniej dla każdego tenisisty – mówi Ireneusz Maciocha, organizator rozgrywek. – Zapraszamy graczy ze Świnoujścia i tych, co przyjechali tu wypocząć na długi weekend. Poziom jest bardzo zróżnicowany – od osób, które grają zupełnie amatorsko, po tenisistów, którzy startowali kiedyś w turniejach. Warto się zgłosić, szczególnie że zawodnicy z województwa zachodniopomorskiego nie muszą wpłacić wpisowego – dodaje.

ZAGRAJ I TY

Zgłoszenia do turnieju przyjmowane są do czwartku, do godziny 17:00. Wszelkie potrzebne informacje można znaleźć na stronie www.babolat.pl/itf/pomerania-cup

Każdy zgłoszony zawodnik oprócz gry w tenisa może skorzystać z dodatkowych atrakcji. W czwartek o 20:00 zapraszamy na darmowy bankiet dla zawodników w hotelu Interferie. W piątek mamy rejs statkiem po Bałtyku, a w sobotę wycieczkę rowerową z przewodnikiem do Bansinu.

ŚWIATOWY TENIS

To nie jedyna tenisowa impreza, która rozgrywana jest w tym momencie w Świnoujściu. Ponad 200. graczy z całego świata od poniedziałku rywalizuje w turnieju Babolat ITF Seniors Świnoujście-Ahlbeck. Są to rozgrywki dla tenisistów powyżej 35 roku życia. W poprzednich edycjach zawodów w Świnoujściu grali byli mistrzowie Polski, a nawet zawodnicy, którzy startowali w słynnym Wimbledonie. Finałowe mecz zostaną rozegrane w niedzielę, 3 czerwca. 

W turnieju grają zawodnicy, którzy mają przynajmniej 35 lat. Aby szanse były wyrównane startują oni w kategoriach wiekowych. Najstarszy zawodnik tegorocznej edycji urodził się w 1931 roku i razem z 3 innymi tenisistami startuje w kategorii powyżej 85. roku życia. Najwięcej tenisistów i tenisistek ma około 45-60 lat. Kibice mogą spodziewać się wielu pasjonujących pojedynków, bo wśród startujących będą gracze z pierwszej 10. rankingu Międzynarodowej Federacji Tenisa. 

SILNA REPREZENTACJA ŚWINOUJŚCIA Babolat ITF Seniors jest wyjątkowy dlatego, że jako jedyny turniej międzynarodowego cyklu seniorów rozgrywany jest w dwóch krajach naraz: w polskim Świnoujściu i niemieckim Ahlbecku. To już szósta edycja zawodów. W tym roku nad Bałtyk przyjadą zawodnicy nawet z tak odległych państw jak Kanada i Argentyna. Obok gości z zagranicy i całej Polski warto przyjść pokibicować tenisistom ze Świnoujścia, którzy coraz liczniej startują w turnieju. W tym roku będzie ich niemal 15. 

WYGRAJ WEEKEND Z AUDI Kibice, którzy odwiedzą korty w Świnoujściu, mogą wystartować w konkursie i wygrać najnowszy model Audi do testów na cały weekend. W piątek, 1 czerwca, będzie też można skosztować dietetycznych smakołyków Foods by Ann, żony słynnego piłkarza Roberta Lewandowskiego. 

Więcej informacji oraz wyniki turnieju Babolat ITF Seniors: www.babolat.pl/itf

Autor: Organizator
comments powered by Disqus