Czwartek, 25 kwietnia 2024r.

Imieniny: Marka, Jarosława, Wasyla

Strona główna / Sport / Piotr Kerys ze Świnoujścia tryumfuje w turnieju tenisa Pomerania Cup

Wydarzenia

Piotr Kerys ze Świnoujścia tryumfuje w turnieju tenisa Pomerania Cup

Zawodnik z naszego miasta jak burza przeszedł przez zawody – w finale pokonał Roberta Laskowskiego z Warszawy 6/2 6/2. Kerys w parze z Klaudią Wróbel wygrali również turniej miksta.

Pomerania Cup to zawody Polskiego Związku Tenisowego. Mogą w nim startować wszyscy tenisiści, bez ograniczeń wiekowych. Grano singla mężczyzn i kobiet, debla oraz miksta. W tym roku turniej miał silną, 2 rangę. Obok graczy z Polski w drabince pojawili się m.in. Niemiec i Amerykanin.

Obok zwycięskiego Piotra Kerysa w rozgrywkach startowali inni gracze ze Świnoujścia – do ćwierćfinałów singla mężczyzn dotarli Jakub Migas i zaledwie 13-letni Błażej Grygiel.  Ten ostatni pokonał rundę wcześniej Amerykanina Neila Walsky’ego 6/3 7/5.

W turnieju kobiet zwyciężyła Klaudia Wróbel z województwa lubuskiego. 20-letnia zawodniczka przyjechała z rodziną na długi weekend do Świnoujścia. Usłyszała o turnieju, zagrała w nim i obok singla wygrała również miksta w parze ze wspominanym już Piotrem Kerysem.

ŚWIĘTO TENISA W ŚWINOUJŚCIU

Pomerania Cup to nie jedyne zawody rozgrywane w ubiegłym tygodniu w naszym mieście. W tym samym czasie na kortach przy Matejki grano również międzynarodowy turniej Babolat ITF Seniors Świnoujście-Ahlbeck. W nim również startowało kilkunastu Świnoujścian – najlepszy rezultat – II miejsce w kategorii +35 lat – osiągnął Grzegorz Sobczyk.

Tu o zwycięstwa było o tyle trudniej, że Babolat ITF Seniors to zawody rozgrywane w ramach cyklu seniorów Międzynarodowej Federacji Tenisa. W tym roku do Świnoujścia i Ahlbecku zawitało ponad 200 tenisistów z Polski, Niemiec, Szwecji, wielu innych krajów Europy, a nawet z Argentyny. Aby szanse były wyrównane startowali w kategoriach wiekowych co pięć lat. Najmłodsi gracze mieli 35 lat, najstarsi – ponad 85.

Na kortach przy ul. Matejki kibice mogli zobaczyć wiele pasjonujących pojedynków, bo wśród uczestników turnieju było wielu byłych zawodowców, na przykład były mistrz Polski – Beniamin Budziak. Oprócz tego konkurs dla kibiców zorganizował dealer Audi Krotoski-Cichy Szczecin/ Można w nim było wygrać samochód tej marki z pełnym bakiem do dyspozycji na weekend. Zawodnicy, ich znajomi i rodziny mogli też skosztować zdrowej żywności firmy Foods by Ann Anny Lewandowskiej, żony Roberta Lewandowskiego.

Autor: Marcin Maciocha