Środa, 20 listopada 2019r.

Imieniny: Anatola, Sedzimira, Rafała

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Sport / Słoneczny parkrun

Wydarzenia

Słoneczny parkrun

Foto: Parkrun Świnoujście

Wysoka temperatura, wszędobylskie słońce oraz całkiem sporo ludzi w sportowych strojach zagościło w sobotni poranek w Parku Zdrojowym. A powodem tego poruszenia była kolejna, już 107. odsłona parkrun Świnoujście. Jako że nasze miasto i lokalizacja naszego biegu zawsze było i jest gościnne, to i dzisiaj gościliśmy zawodników z Wałbrzycha, Jaworzna, Zabrza, Poznania, Wrocławia, Rybnika, Międzylesia, Redy, Hanoveru i z niemieckiej części wyspy Uznam.

Aby uczestników dzisiejszego biegania omijały kontuzje lub inne zdrowotne niespodzianki, bezpośrednio przed biegiem o poprawne rozgrzanie ich mięśni zadbała Karolina ROMAŃSKA przeprowadzając krótką, aczkolwiek intensywną rozgrzewkę. Tuż przed samym startem w blasku fleszy i przy gromkich brawach Mariusz MAJEWSKI oraz Adam BRUDNIK odebrali okolicznościowe dyplomy za ukończenie 50 biegów Parkrun.

Następnie równo o 9.00 koordynator biegu dała sygnał do startu i tak 57 panów i 31 pań ruszyło w alejki Parku Zdrojowego, aby pokonać pięciokilometrową trasę biegu. Mimo upału i doskwierającej duchocie na swój pierwszy bieg zdecydowało się 13 osób, a 7 uczestników mimo trudnych warunków poprawiło swoje dotychczasowe rekordy. Najmniej czasu na pokonanie dystansu potrzebowali: Sylwester SWĘDROWSKI, Mikołaj ANTKOWIAK i Kamil MAZUR, a wśród pań: Agnieszka BUCHOWICZ, Małgorzata ŚLIWIŃSKA i Monika MURAWSKA. Gratulujemy zwycięzcom oraz udziału pozostałym uczestnikom. Dokładne wyniki dzisiejszego biegu można zobaczyć na www.parkrun.pl/swinoujscie

Tradycyjnie ślemy ukłony w stronę naszych lokalnych partnerów, dzięki którym możemy bardziej uatrakcyjnić nasze biegi - Hotel „Trzy Wyspy", Uzdrowisko Świnoujście S.A. oraz Stowarzyszenie Trzeźwościowe "HOL" – dziękujemy że jesteście z nami.

A już za tydzień w sobotę ponownie zapraszamy wszystkich chętnych, którzy chcieliby aktywnie rozpocząć weekend i zmierzyć się z pięciokilometrową trasą po parkowych alejkach na 108. parkrun Świnoujście. Nie może was tam zabraknąć a organizatorzy jak zwykle zapewnią moc pozytywnej energii oraz pół kilo endorfin dla każdego. Przybywajcie więc.

Autor: Parkrun Świnoujście
comments powered by Disqus