• DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Sport / Wypracowany remis

Flota - Vineta Wolin 2-2 (1-1)

Wypracowany remis

Drużyna Floty czyni postępy. Dowodem na to są wyniki sparingów z Vinetą, z którą towarzysko spotykamy się regularnie i wyniki z każdym meczem są coraz lepsze. Przypomnijmy, że kontakty nowej Floty z wolinianami zaczęły się od zimowego 0-8, potem też były porażki ale coraz niższe, rok temu w Wolinie już tylko 2-4, a teraz mamy wreszcie remis. I choć techniczne umiejętności Vinety na pewno były wyższe, to jednak Flota na ten remis w pełni zasłużyła, a dogodnych sytuacji do zdobycia gola wcale nie miała mniej od przeciwnika.

Niespodzianką, jeszcze przed meczem, było pojawienie się w zespole gości, niedawnego bramkarza Floty - Jakuba Zdeba. Początek należał do Vinety, co poskutkowało niebezpieczną główką Klyma po rzucie rożnym w 3 minucie, ale Flota szybko się otrząsnęła i już 3 minuty później Mosiądz miał 2 dogodne sytuacje na gola. Ale prowadzenie zdobył dopiero w 13 minucie. Niewiada na środku zagrał piętą do Nowaka, ten podał na prawe skrzydło do Harkota, który lekko wycofał do Bursy, a ten wślizgiem pchnął do Mosiądza, który z bliska przystawił nogę. Zrobiło się ciekawie, strzałów zza pola karnego próbowali Nagórski i Skorb z Vinety oraz Bątkowski z Floty. W 29 minucie fatalny błąd wypuszczenia piłki popełnił Bochen i Bartoszewicz wyrównał. Niemal natychmiast, minuta po minucie, doskonałe okazje miał znowu Mosiądz, ale z pierwszej uzyskał tylko rzut z autu, a z drugiej rożny. Prowadzenie dla gości zdobył w 51 minucie górnym strzałem przy lewym słupku z rzutu wolnego Kamil Wiśniewski, znany nam z występów w Orle Łożnica. Osiem minut później, po niedopuszczalnym kiksie Kozłowskiego i Trafalskiego, sam na sam z Gądkiem znalazł się Wiśniewski, ale na linii bramkowej był Bątkowski i piłkę wybił. Mimo bardzo utrudniającego oddychanie dusznego powietrza nasi zawodnicy zaciekle walczyli o wyrównanie, dobre okazje mieli Staniszewski, Żabiński i Kozłowski. Wreszcie w 90 minucie Kostka sfaulował w polu karnym Żabińskiego i Karol Arys podyktował jedenastkę, wykorzystaną strzałem przy prawym słupku przez Staniszewskiego. Po bramce sędzia gry już nie wznowił.

1-0  Damian Mosiądz     13 minuta
1-1  Konrad Bartoszewicz     29 minuta
1-2  Kamil Wiśniewski     51 minuta z wolnego
2-2  Damian Staniszewski     90+1 minuta z karnego

Flota: Oskar Bochen (57 Łukasz Gądek), Mateusz Bątkowski, Dariusz Kozłowski, Dawid Trafalski, Piotr Bursa (85 Maciej Nasiadko), Marek Niewiada, Łukasz Kondraciuk (46 Damian Staniszewski), Patryk Harkot (66 Mateusz Wątroba), Hubert Fabiszewski (46 Grzegorz Skwara), Michał Nowak (74 Filip Żabiński), Damian Mosiądz (46 Tomasz Rokosz, 83 Maciej Rombalski).
Nie grali: Grzegorz Hnat, Piotr Tkaczonek.
Trener: Jerzy Rot.
Kierownik drużyny: Lech Nowak.

Vineta: Jakub Zdeb (46 Patryk Krawczyk), Dawid Bidny, Witold Klym, Łukasz Szymfeld, Mateusz Kostka, Radosław Cyburt, Adrian Nagórski, Konrad Bartoszewicz (46 zawodnik testowany nr 15, 85 zawodnik testowany nr 2), Adrian Skorb, Michał Grześkowiak (78 zawodnik testowany nr 16), Kamil Wiśniewski.
Nie grał: Michał Salamon.
Trenerzy: Krzysztof Kubacki, Zdzisław Piątkowski.
Kierownik drużyny: Jerzy Poskart.

Sędziowali: Karol Arys, Marek Arys, Tomasz Jakubowski.