Sobota, 20 lipca 2019r.

Imieniny: Czeslawa, Hieronima, Małgorzaty

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Sport / 120. parkrun zintegrował 84 uczestników

Wydarzenia

120. parkrun zintegrował 84 uczestników

Foto: Tomasz Szafrański

Powszechnie uważa się, że bieganie nie jest kolektywną formą spędzania wolnego czasu, że biegając, musimy indywidualnie pracować na swój własny sukces, że jesteśmy w swoim własnym świecie nierzadko wsłuchani, nie tyle w swój organizm, co w muzykę z MP3.

Nic bardziej mylnego. Przychodząc na parkrun przekonasz się, że nasze bieganie jest jak najbardziej towarzyskie, że integrujemy się przed, w czasie i po biegu, no chyba, że ktoś wyraźnie sobie tego nie życzy, że cieszymy się nie tylko z biegania ale też z faktu, że możemy się spotkać. Ileż to nowych znajomości i nowych przyjaźni nawiązało się dzięki sobotnim parkrunowym porankom.

Dzisiaj po raz 120. mieliśmy okazję do pogłębiania parkrunowych znajomości, do wspólnego biegu i zabawy. Już niestety, nie bladym, ale szarym świtem wielu z Was toczyło ze sobą bój, by wyjść z ciepłego łóżeczka, przekąsić małe co nieco i ruszyć do parku. Na starcie stanęły 84 rozgrzane, rozweselone i towarzyskie osoby, aby po raz kolejny przebiec, przetruchtać i przemaszerować cały 5-cio kilometrowy dystans. Panowie: Liam Mackowski, Paweł Szczerbaty i Robert Dusza oraz panie: Joanna Zając, Sandra Laudien i Klaudyna Małocha mieli dzisiaj najwięcej pary w nogach, a może największą ochotę na pyszną herbatkę z limitowanej serii „M.A Krawczuk”.

Aż 11 osób, pomimo silnego wiatru, a może właśnie dzięki niemu, ustanowiło swoje rekordy trasy, a 3 zarejestrowane osoby pojawiły się u nas po raz pierwszy. Było też kilka osób, które obiecały dokonać rejestracji i na następny parkrun przybyć już z pięknie wydrukowanym kodem.

Pamiętajcie brak kodu = brak wyniku! Wszystkim, którzy ukończyli # 120 parkrun gratulujemy.

Dziękujemy 14-stu wolontariuszom, którzy zorganizowali bieg, naszym lokalnym partnerom i Wam biegacze, za to że możemy w każdą sobotę spotykać się w parku i wspólnie cieszyć się porannym bieganiem. A z tego biegania jak wiecie płyną same korzyści, bo dzień dłuższy, doskonałe samopoczucie, więcej energii do działania, lepszy metabolizm i więcej znajomych, dlatego zapraszamy w najbliższą sobotę na # 121 parkrun Świnoujście.

Do zobaczenia!

Autor: Joanna Szafrańska
comments powered by Disqus