Imieniny: Anieli, Sykstusa, Jana

Strona główna / Sport / Karatecy z medalami

Sport

Karatecy z medalami

Marta Wypych zdobyła srebrny medal, a Mateusz Sowiński wywalczył brąz XXXV Pucharu Polski w Karate Kyokushin. Zawody odbyły się w Szczecinku. Dobrze spisali się także pozostali reprezentacji Świnoujskiej Akademii Karate Kyokushin.

Marta Wypych stanęła na drugim stopniu podium w kumite kobiet do 65 kg. Medal tym bardziej znaczący, że zdobyty po kilku latach przerwy.

- Marta wraca do grona najlepszych polskich zawodników - podsumował start zawodniczki sensei Paweł Sujka ze ŚAKK.

Miejsca pozostałych świnoujścian: Amelia Krawczuk 5 miejsce w kumite +50 kg, Piotr Sujka 5 miejsce w kata, Kuba Wroniak 7 miejsce w kumite pow. 60 kg. Dobry występ w kata odnotowała także Amelia Sawicka.

Warto podkreślić, że poszczególnych kategoriach startowało od 30 do 50 zawodników. W sumie w zawodach wzięło udział 460 zawodników z 77 klubów z całej Polski.

Tuż po bardzo udanym Pucharze Polski w Szczecinku najmłodsi zawodnicy pojechali do Gorzowa Wielkopolskiego na 22 Ogólnopolski Turnieju Karate Kyokushin, organizowanym przez wieloletniego trenera Kadry Narodowej w Shihan Włodzimierza Roja.

Także w Gorzowie nasi karatecy doskonale spisali się w konkurencjach kata jak i kumite. Piotr Sujka zdobył złoto w kata i brąz w kumite, Amelia Sawicka złoto w kata i brąz w kumite. Natomiast Mateusz Słowiński i Natalia Molenda uplasowali się tuż za podium (czwarte miejsca) w kata.

- Mijający rok był dla nas czasem wytężonej pracy. Nasi zawodnicy startowali między innymi w tych najważniejszych zawodach, jak Mistrzostwa Polski i Mistrzostwa Europy – mówi Paweł Sujka.