Czwartek, 18 kwietnia 2024r.

Imieniny: Bogusławy, Apoloniusza

Strona główna / Sport / Mateusz Słowiński ze Świnoujścia w finale wojewódzkiego Plebiscytu Sportowiec Roku. Pomóż zwyciężyć w finale i głosuj!

Wydarzenia

Mateusz 23.02.2019 ukończy 14 lat. W wieku 5 lat zaczął uprawiać sztuki walki Karate Kyokushin, a w wieku 9 lat piłkę nożną. Są to jego dwie wielkie pasje. W karate osiąga bardzo wysokie wyniki na zawodach stając na podium i zdobywając medale.

Mateusz zest dwukrotnym reprezentantem w Polski w kategorii Młodzik w Mistrzostwach Europy. Ostatnim jego osiągnięciem jest zdobycie III miejsca w Pucharze Polski zorganizowanym w Szczecinku 9.12.2018.

Jest również bardzo dobrym młodym piłkarzem, grającym w Morskim Klubie Sportowym Flota. W roku 2018 uzyskał stypendium sportowe przyznane przez Prezydenta Miasta Świnoujście. Oprócz karate i piłki nożnej jego kolejnymi pasjami są koszykówka i bieganie. Reprezentuje szkołę na zawodach koszykówki. Bierze udział w zawodach biegowych na różnych dystansach stając na podium.

Mateusz oprócz sportu angażuje się w akcje charytatywne i zbiórki które są organizowane w Świnoujściu. W zeszłym roku z jego inicjatywy w szkole zorganizowano zbiórkę na rzecz PACZKI DLA BOHATERA. Zgłosił się również jako wolontariusz WOŚP.