Sobota, 25 maja 2019r.

Imieniny: Grzegorza, Urbana, Magdaleny

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Sport / Ruszyły zawody w ramach „Czwartków Lekkoatletycznych”

Wydarzenia

Ruszyły zawody w ramach „Czwartków Lekkoatletycznych”

Foto: OSiR „Wyspiarz”

Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz” organizator zawodów w ramach „Świnoujskich Czwartków Lekkoatletycznych” otworzył ich rundę wiosenną. W zawodach w dniu 17 kwietnia 2019 r., wzięło udział 75 zawodników z 6 świnoujskich szkół podstawowych: SP 1, SP 2, SP 4, SP 6, STSG, LOGOS.

Uczniowie startowali w czterech konkurencjach biegowych: 60 m, 300 m, 600 m (dziewczęta) i 1000 m (chłopcy) oraz trzech konkurencjach technicznych : skok w dal, skok wzwyż i rzut piłeczką palantową. W każdej dyscyplinie są trzy kategorie wiekowe: 2008 i młodsi, 2007, 2006.

W zawodach każdy zawodnik walczy o miano najlepszego sportowca w swojej kategorii wiekowej i o wyjazd na Finał Krajowy „Czwartków LA”, który odbędzie się w Łodzi.

Najlepsze wyniki poniżej (pełny komunikat umieszczony na stronie www.osir.swinoujscie.pl)

Dziewczęta 60 m

2008 i młodsi – Matylda Piotrowska – 10,07 Logos
2007 – Kasia Dobek – 9,74 SP 6
2006 – Wiktoria Zamiara – 9,24 SP 4

Chłopcy 60 m

2008 i młodsi – Maciej Ruciński – 9,05 SP 6
2007 – Milan Kadłubiec – 8,40 SP 6
2006 – Grzegorz Frejnik – 8,80 SP 6

Dziewczęta 300 m

2008 i młodsi – Maria Wrębiakowska – 49,01 SP 6
2007 – Dominika Sobczyk – 54,19 SP 4
2006 – Zuzia Ziomko – 46,15 SP 6

Chłopcy 300 m

2008 i młodsi – Franek Gralak – 55,50 SP 1
2007 – Patryk Otocki – 56,40 SP 6

Dziewczęta 600 m

2008 i młodsi – Joanna Włodarczak – 2.05.44 SP 6
2007 – Hania Owczaruk – 1.48.84 SP 6

Chłopcy 1000 m

2008 – Mikołaj Majewski – 3.48.00 SP 4
2007 – Antek Jasiakiewicz – 3.33.00 SP 1

Dziewczęta - skok w dal

2008 i młodsi – Joanna Włodarczak – 4,30 SP 6
2007 – Anna Korpysz – 3,69 SP 2
2006 – Dominika Stefaniak – 3,70 SP 1

Chłopcy - skok w dal

2008 i młodsi – Gabriel Kasprzyk – 3,77 SP 6
2007 – Kacper Jasiecki – 4,04 STSG

Dziewczęta - skok wzwyż

2007 – Katarzyna Dobek – 1,30 SP 6
2006 – Zuzia Ziomko – 1,15 SP 6

Chłopcy - skok wzwyż

2008 i młodsi – Franek Gralak – 1,25 SP 1

Dziewczęta - rzut piłeczką palantową

2008 i młodsi – Matylda Piotrowska – 29,00 m Logos
2007 – Alicja Bogdańska – 24,00 SP 6
2006 – Oliwia Wolanin – 45,00 SP 4

Chłopcy - rzut piłeczką palantową

2008 i młodsi – Olaf Marciniak – 30,00 SP 6
2007 – Kajetan Rupar – 39,00 SP 4
2006 – Grzegorz Frejnik – 38,00 SP 6

Punktacja szkół po czterech zawodach

SP 6 - 15731 pkt.
SP 2 - 3856 pkt.
SP 4 – 3652 pkt.
SP 1 – 3616 pkt.
STSG – 1383 pkt.
Logos – 491 pkt.

Punktacja nauczycieli po czterech zawodach

Adam Wielechowski – 7197 pkt.
Krzysztof Walkowiak – 5068 pkt.
Iga Cierpiał – 3819 pkt.
Janusz Walkowiak – 1647 pkt.
Monika Dobek – 1620 pkt.

Kolejne zawody odbędą się 24 kwietnia 2019 r. o godzinie 16,00, na które serdecznie zapraszamy i gratulujemy młodym lekkoatletom dotychczasowych wyników.

Autor: OSiR „Wyspiarz”
comments powered by Disqus