Wtorek, 20 sierpnia 2019r.

Imieniny: Bernarda, Samuela, Sobiesława

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Sport / Sukcesy naszych pływaków na 26 Międzynarodowych Zawodach w Pływaniu Stralsund 2019

Wydarzenia

Sukcesy naszych pływaków na 26 Międzynarodowych Zawodach w Pływaniu Stralsund 2019

Foto: Polskie Ratownictwo Wodne

W sobotę i niedzielę 27-28.04.2019 r. w Stralsundzie odbyły się 26 Międzynarodowe Zawody w pływaniu, w których wzięło udział ok 150 zawodników z różnych krajów. Na zawodach pojawiły się kluby pływackie z Litwy, Holandii, Polski i Niemiec. Nasze miasto reprezentowało 15 młodych pływaków (głównie z rocznika 2010) z sekcji pływania Polskiego Ratownictwa Wodnego w Świnoujściu oraz Szkoły Pływania AQUADO.

Zawodnicy rywalizowali w różnych konkurencjach, różnymi stylami pływackimi (motylkowym, grzbietowym, klasycznym i dowolnym), na różnych dystansach oraz w sztafetach stylem dowolnym i zmiennym.

Na sukces nie trzeba było długo czekać. W pierwszym dniu zawodów 3 miejsce na 50 m stylem grzbietowym wypływała Martyna Stefaniak z czasem 0:50,71 sek.Natomiast w drugim dniu sukces był dużo większy, ponieważ 1 miejsce na 50 m stylem motylkowym wypływała, po przepięknej walce, Marta Nieśpelska z czasem 0:50,66 sek.

 – Rywalizacja z profesjonalnymi klubami pływackimi pokazuje co osiągnęliśmy dzięki treningom i ile jeszcze pracy przed nami. Na tej rangi zawodach szczegóły techniczne stanowią być albo nie być na podium zawodów. Moi zawodnicy wykazali się niesamowitą wolą walki i determinacją, każdy poprawił swój wynik życiowy. Było to prawdziwe święto pływaków – podkreśla Michał Stefaniak trener pływania.

Podziękowania dla rodziców, oraz firm wspierających nas: Hotel „Trzy Wyspy”, „Kuchnie Kradyna”, Satkom Klaudiusz Stępniewski.

Wyniki i fotorelacja na stronach:  www.psv-stralsund-schwimmen.de/ergebnisse/

Gratulacje!

Autor: Polskie Ratownictwo Wodne
comments powered by Disqus