Wtorek, 20 sierpnia 2019r.

Imieniny: Bernarda, Samuela, Sobiesława

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Sport / Zwycięstwo doświadczenia

Iskierka Szczecin - Flota 1-2 (1-1)

Zwycięstwo doświadczenia

Foto: Piotr Dworakowski

Początek należał do gospodarzy. Stosowali ostry pressing i wypracowali dwie sytuacje sam na sam, ale w obydwóch Zimecki przeszkodził, a dobitki Zagrodnego i Tarnowskiego były nieskuteczne. Za to w 13 minucie doskonałą okazję miał Maziarz, lecz piłka po nodze obrońcy trafiła w poprzeczkę. W 18 potężną bombą popisał się Kanigowski, ale piłka o metr poszła obok słupka. 

W 23 niefrasobliwe wybicie zawodnika gospodarzy przejął Staniszewski i poradziwszy sobie z dwoma przeciwnikami, mimo dość ostrego kąta, strzałem w długi słupek pokonał Konieckę. Dwie minuty później, odebrawszy idealne podanie Skwary, kapitalną okazję na drugiego gola miał Mosiądz, ale nie trafił w bramkę. W 41 Staniszewski spróbował powtórzyć sytuację sprzed 18 minut, lecz tym razem piłka wyszła za długi słupek. W pierwszej minucie czasu doliczonego Wojciechowski znalazł się sam na sam z Zimeckim, lecz nasz bramkarz wybił nad poprzeczkę. Po rzucie rożnym niegroźnie wyglądający strzał oddał Bąba, lecz piłka odbiwszy się od wyciągniętej nogi Rogowskiego wpadła do bramki. 

Po przerwie ośmieleni gospodarze zwietrzyli szansę i ruszyli z większym animuszem. W 54 minucie znów zamieszanie pod bramkę Floty, na szczęście obie próby spełzły na niczym. W 65 z podania Zagrodnego w czystej pozycji znalazł się Bąba, ale strzelił za wysoko. Dla odmiany 6 minut później Oliinyk zdjął piłkę z głowy Staniszewskiemu. Decydująca akcja miała miejsce w 81 minucie. Harkot najpierw stracił piłkę, ale zaraz ją odzyskał, po czym podał do Staniszewskiego, a ten mimo asysty 2 obrońców wyszedł na czystą pozycję i zdobył zwycięskiego gola. Była jeszcze doskonała okazja na trzeciego, ale Nowak trafił w dobrze ustawionego bramkarza, przy czym był to pierwszy kontakt z piłką Michała, który wszedł na boisko kilkadziesiąt sekund wcześniej.

0-1 Damian Staniszewski 23 minuta
1-1 Michał Bąba 45+2 minuta
1-2 Damian Staniszewski 81 minuta

Flota: Wojciech Zimecki, Michał Maśniak, Michał Stasiak, Marek Hajdukiewicz, Mariusz Helt, Marek Niewiada, Dawid Maziarz, Szymon Rogowski (46 Patryk Harkot), Grzegorz Skwara (89 Michał Nowak), Damian Staniszewski, Damian Mosiądz (78 Oleksandr Werecun). 
Nie grali: Łukasz Gądek, Dominik Kierkiewicz. 
Trener: Jerzy Rot. 
Kierownik drużyny: Lech Nowak.

Iskierka: Patryk Koniecko, Łukasz Warachowski, Adam Kanigowski, Konrad Krzysztanowicz, Grzegorz Zagrodny, Patryk Hanke, Maksym Oliinyk (76 Oleksandr Simkovych), Oskar Tarnowski, Dmytro Shevchuk, Szymon Górski (87 Jakub Sufin), Michał Bąba (87 Jakub Strzykała). 
Nie grali: Tomasz Trela, Karol Górski, Dariusz Pińkowski. 
Trenerzy: Krzysztof Sobieszczuk, Paweł Kapuścij, Zbigniew Długosz. 
Kierownicy drużyny: Marek Bodys, Stanisław Łuksza.

Żółte kartki: 
Flota: Stasiak (59), Harkot (90). 
Iskierka: Oliinyk (57).

Sędziowali: Artur Aluszyk, Michał Świderski, Marek Kurzawski.

Widzów: 400.

Autor: Waldemar Mroczek
comments powered by Disqus