Niedziela, 26 maja 2019r.

Imieniny: Filipa, Pauliny

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Sport / VI Polsko-Niemieckie Biegi Majowe już za nami

Wydarzenia

VI Polsko-Niemieckie Biegi Majowe już za nami

Foto: OSiR „Wyspiarz”

W okazji uchwalenia Konstytucji 3-go Maja, Ośrodek Sportu i Rekreacji „ Wyspiarz” w dniu 05 maja 2019 r. zorganizował biegi majowe dla dzieci i młodzieży oraz dorosłych. O godzinie 14:00 rozpoczęły się biegi dla dzieci i młodzieży na dystansach od 250 m do 1.200 m, zaś o godzinie 16:00 bieg główny open  kobiet i mężczyzn na dystansie 5000 m. Start i meta znajdowały się na Stadionie Miejskim przy ulicy Matejki 22.

Głównym organizatorem imprezy był OSIR "Wyspiarz" z partnerem Usedom – Marathon e.V - w ramach projektu Interreg Macklenburg – Vorpommern/Brandenburg/Polska.

Pogoda sprzyjała rywalizacji zarówno najmłodszym pasjonatom biegania, jak i dorosłym.

Biegi odbyły się w kategoriach dla przedszkoli, szkół podstawowych i szkół średnich, w których wystartowało 129 młodych biegaczy. Rozegrana została także kategoria OPEN kobiet i mężczyzn, w której wystartowało 150 uczestników.

Uczestnicy zawodów otrzymali pamiątkowe medale, zaś I – III miejsca w każdej kategorii wiekowej nagrodzone zostały okolicznościowymi pucharami.

Najlepsze wyniki:

Przedszkola

1. Jagna Jagiełło – P. Motylek
2. Maja Majewska – P. 3
3. Nadia Gajewska – P. 10

1. Igor Szczepaniak – P. 11
2. Michał Ryfczyński – P. Wapnica
3. Kamil Majewski – P. 3

Kategoria I – II klasa

1. Aleksandra Pleszkun – SP Gdańsk
2. Małgosia Błachnio – SP 6
3. Karolina Kuckiewicz – SP 6

1. Tymon Zapędowski – SP 6
2. Dawid Skrzypiec – SP 4
3. Radek Majerski – SP 1

Kategoria III – IV klasa

1. Maria Wrębiakowska – SP 6
2. Joanna Włodarczak – SP 6
3. Julianna Radzio – SP 1

1. Mikołaj Majewski – SP 4
2. Franek Gralak – SP 1
3. Rafał Kowalczyk – SP 6

Kategoria V-VI klasa

1. Hanna Owczaruk – SP 6
2. Zuzia Ziomko – SP 6
3. Oliwia Sokołowska – SP 6

1. Tomasz Ulewiński – SP 4
2. Jakub Filipowski – SP 1
3. Sebastian Wojciechowski – SP 4

Kategoria VII-VIII – III G

1. Martyna Porankiewicz – SP Goleniów
2. Oliwia Piotrowska – SP 4
3. Iza Bedzyk – SP 6

1. Szymon Białas – SP Kliniska
2. Kacper Reut – SP 1
3. Błażej Grygiel – SP 6

Szkoły średnie

1. Piotr Bakan – SP Goleniów

Bieg open – klasyfikacja kobiet

1. Joanna Zając Świnoujście
2. Iwona Kunik – Gorzów Wielkopolski
3. Marta Piotrowska – Szczecin

Bieg open – klasyfikacja mężczyzn

1. Tomasz Waszczuk – Szczecin
2. Damian Groszka – Szczecin
3. Robert Derda – Świnoujście

Wyniki: maratonczykpomiarczasu.pl

 

Dziękuję wszystkim uczestnikom biegów i serdecznie zapraszam do udziału w 40 Maratonie Świnoujście-Wolgast w dniu 7 września.

Autor: OSiR „Wyspiarz”iR „Wyspiarz”
comments powered by Disqus