Sobota, 25 maja 2019r.

Imieniny: Grzegorza, Urbana, Magdaleny

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Sport / VI Zawody II Edycji „Świnoujskich Czwartków Lekkoatletycznych”

Wydarzenia

VI Zawody II Edycji „Świnoujskich Czwartków Lekkoatletycznych”

Foto: OSiR „Wyspiarz”

W dniu 07 maja 2019 r. już po raz szósty odbyły się zawody z cyklu „ Świnoujskie Czwartki Lekkoatletyczne” zorganizowane przez Ośrodek Sportu i Rekreacji „ Wyspiarz”. Uczniowie mieli możliwość wyboru startu z czterech konkurencji biegowych: 60 m, 300 m, 600 m (dziewczęta) i 1000 m (chłopcy) oraz  z trzech konkurencji technicznych: skok w dal, skok wzwyż i rzut piłeczką palantową. W każdej dyscyplinie są trzy kategorie wiekowe: 2008 i młodsi,  2007,  2006.

W zawodach każdy zawodnik walczy o miano najlepszego sportowca w swojej kategorii wiekowej i o wyjazd na Finał Krajowy „Czwartków LA”, który odbędzie się w Łodzi w dniach 14-16 czerwca 2019 r.

Zanim to jednak nastąpi, młodzi lekkoatleci, zaprezentują swoje umiejętności w wybranej przez siebie konkurencji podczas finału miejskiego, który odbędzie się dnia 21 maja 2019 r.

Poniżej najlepsze wyniki z szóstych zawodów (pełny komunikat umieszczony na stronie www.osir.swinoujscie.pl).

Dziewczęta - 60 m

2008 i młodsi – Maria Wrębiakowska – 8,97 SP 6
2007 – Kasia Dobek – 9,59 SP 6
2006 – Zuzia Ziomko – 8,74 SP 6

Chłopcy - 60 m

2008 i młodsi – Adam Grudzień - 9,62 SP 6
2007 – Milan Kadłubiec - 9,00 SP 6
2006 – Grzegorz Frejnik – 8,20 SP 6

Dziewczęta - 300 m

2008 i młodsi – Nadia Modrzyńska – 56,75 SP 6
2007 – Hania Owczaruk – 45,86 SP 6

Chłopcy - 300 m

2008 i młodsi – Mikołaj Majewski – 51,54 SP 4
2007 – Jakub Filipowski – 53,72 SP 1

Dziewczęta - Skok w dal

2008 i młodsi – Joanna Włodarczak – 4,07 SP 6
2007 – Hanna Owczaruk – 4,11 SP 6
2006 – Wiktoria Zamiara - 3,86 SP 4

Chłopcy - Skok w dal

2008 i młodsi – Gabriel Kasprzyk – 3,77 SP 6
2007 – Kacper Jasiecki – 4,01 STSG

Dziewczęta - Skok wzwyż

2008 i młodsi – Lena Szepke – 1,15 SP 1
2007 – Katarzyna Dobek – 1,30 SP 6

Chłopcy - Skok wzwyż

2008 i młodsi – Franek Gralak – 1,25 SP 1

Dziewczęta - Rzut piłeczką palantową

2008 i młodsi – Maria Wrębiakowska - 31,00 SP 6
2007 – Oliwia Sokołowska - 37,50 SP 6
2006 – Oliwia Wolanin – 43,00 SP 4

Chłopcy - Rzut piłeczką palantową

2008 i młodsi – Michał Dydo – 28,00 SP 6
2007 – Radosław Kurczych – 37,50 SP 6
2006 – Grzegorz Frejnik – 41,50 SP 6

Punktacja szkół po sześciu zawodach

SP 6 - 23643 pkt.
SP 1 - 5781 pkt.
SP 4- 5046 pkt.
SP 2 - 4658 pkt.
STSG – 1950 pkt.
LOGOS – 1085 pkt.

Punktacja nauczycieli po czterech zawodach

Adam Wielechowski – 10234 pkt.
Krzysztof Walkowiak – 7574 pkt.
Iga Cierpiał – 4621 pkt.

Finał Miejski odbędzie się w dniu 21 maja 2019 r. o godzinie 16:00 na Stadionie Lekkoatletycznym przy ulicy Matejki 22 - serdecznie zapraszamy i gratulujemy młodym lekkoatletom dotychczasowych wyników.

W dniu dzisiejszym 8 maja o godzinie 18:00, zapraszamy do kibicowania piłkarzom Floty. Na stadionie przy ul. Matejki 22, piłkarze w ramach 1/4 Pucharu Polski ZZPN zmierzą się ze Świtem Szczecin.

Autor: OSiR „Wyspiarz”
comments powered by Disqus