Czwartek, 19 września 2019r.

Imieniny: Januarego, Konstancji, Teodora

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Sport / Lekkoatletyka. Reprezentanci Świnoujścia w finale wojewódzkim

Sport

Lekkoatletyka. Reprezentanci Świnoujścia w finale wojewódzkim

Foto: OSiR „Wyspiarz”

Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz” w dniu 17 maja 2019 r. zorganizował na stadionie lekkoatletycznym przy ulicy Matejki 22 Mistrzostwa Miasta Świnoujście w indywidualnych zawodach  lekkoatletycznych w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej rocznik 2003-2005. Celem imprezy było wyłonienie najlepszych zawodników w konkurencjach lekkoatletycznych w kategorii dziewcząt i chłopców, którzy reprezentować będą nasze miasto w finale wojewódzkim.

Finał wojewódzki w indywidualnej lekkoatletyce odbędzie w dniu 04 czerwca 2019 r. na Stadionie Miejskim w Świnoujściu. Gościć będziemy wówczas reprezentacje szkół z 21 powiatów województwa zachodniopomorskiego.

Trzy świnoujskie szkoły: SP1, SP4, SP6 wystawiły swoich reprezentantów w następujących konkurencjach lekkoatletycznych: 100m, 300m, 600 m – dziewcząt, 1000m – dziewcząt i chłopców, 2000m – chłopców, skok w dal, pchnięcie kulą.

Najlepsze wyniki:

100m – dziewczęta
I miejsce Amelia Grygiel – 14,17 SP 1
II miejsce Ola Błotna – 14,99 SP 6
III miejsce Mirela Żalis – 15,07 SP 6

100 m – chłopcy
I miejsce Wiktor Zalewski – 12,31 SP 1
II miejsce Mateusz Pychlik – 12,79 SP 6
III miejsce Hubert Wydra – 13,11 SP 4

300m – dziewcząt
I miejsce Amelia Arczewska – 48,44 SP 6
II miejsce Jagoda Trzpis – 50,62 SP 6
III miejsce Nikola Burzyńska – 52,94 SP 6

300m – chłopcy
I miejsce Daniel Cichorski – 41,50 SP 6
II miejsce Dawid Szafrański – 42,03 SP 1
III miejsce Mateusz Korcz – 47,45 SP 4

600m – dziewcząt
I miejsce Weronika Ozimek – 2:03,33 SP 6
II miejsce Sandra Siwiec – 2:07,87 SP 1
III miejsce Kaja Rusin – 2:12,69 SP 6

1000m – dziewcząt
I miejsce Iza Bedzyk – 3:52,49 SP 6
II miejsce Klaudyna Małocha – 4:00,18 SP 6
III miejsce Hania Sierczyńska – 4:10,14 SP 1

1000m – chłopcy
I miejsce Antoni Owczaruk – 3:06,28 SP 6
II miejsce Damian Nowak – 3:14,48 SP 1

2000m – chłopców
I miejsce Błażej Grygiel – 7:29,89 SP 6
II miejsce Igor Urbaniak – 7:37,99 SP 1

Skok w dal – dziewcząt
I miejsce Mirela Żalis – 3,99 SP 6
II miejsce Weronika Szulińska – 3,76 SP 6
III miejsce Zuzanna Kurek – 3,48 SP 1

Skok w dal – chłopcy
I miejsce Wiktor Zalewski – 5,27 SP 1
II miejsce Hubert Wydra – 4,79 SP 4
III miejsce Kuba Kowalewski – 4,61 SP 4

Pchnięcie kulą 3 kg – dziewczęta
I miejsce Pola Buśko – 7,90 SP 6
II miejsce Karolina Zalewska – 7,74 SP 6
III miejsce Karolina Sebastiańska – 7,47 SP 4

Pchnięcie kulą 5 kg – chłopcy
I miejsce Łukasz Zaręba – 10,45 SP 1
II miejsce Bruno Korkosz – 9,52 SP 6
III miejsce Krzysztof Mucha – 9,29 SP 1

Sztafeta 4x100m – dziewczęta
I miejsce SP 6 – 59,32
II miejsce SP 1 – 61,54
III miejsce SP 4 – 64,78

Sztafeta 4X100m – chłopcy
I miejsce SP 6 – 52,43
II miejsce SP 4 – 63,93
III miejsce SP 1 ------

W każdej konkurencji za I – III miejsca zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale ufundowane przez Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz„.

Pełny komunikat z zawodów na www.osir.swinoujscie.pl

Już dziś zapraszamy na finał zawodów w Świnoujściu w dniu 04 czerwca 2019 r.

 

Autor: OSiR „Wyspiarz”
comments powered by Disqus