Imieniny: Marka, Jarosława, Wasyla

Strona główna / Sport / Skromne zwycięstwo na pożegnanie z publicznością

Flota - Odra Chojna 2-1 (2-0)

Skromne zwycięstwo na pożegnanie z publicznością

Mecz do złudzenia przypominał wczorajszy pojedynek reprezentacji z Macedonią Północną. Z tą różnicą, że padły trzy bramki a nie jedna i zostały one wbite a nie wturlane. Wymęczone zwycięstwo po słabej grze, w dużej mierze dzięki braku skuteczności przeciwnika i dobrej dyspozycji bramkarza. Można by powiedzieć, że wygrało doświadczenie, gdyby nie fakt, że zwycięskiego gola strzelił dwudziestolatek, a i dla przeciwnika ledwie o rok starszy. Flota wygrała, bo była nieco skuteczniejsza, ale i jej skuteczność zostawia bardzo wiele do życzenia.

Goście zagrali o wiele lepiej niż jesienią w Chojnie. Pierwszy strzał oddał co prawda nasz Rogowski, ale wysoko nad poprzeczkę, ale później kilka niebezpiecznych sytuacji stworzyła Odra, między innymi trafienie Nagaja w poprzeczkę w 10 minucie. Od ok. 15 minuty Flota stopniowo zaczęła przejmować inicjatywę, ale goście niebezpiecznie kontrowali, na szczęście bardzo dobrze dysponowany był dziś Gądek w bramce. Wreszcie w 37 min. Staniszewski zdobył pierwszego gola z podania Skwary, a 3 minuty później Harkot na raty podwyższył na 2-0, czcząc w ten sposób przypadające 4 dni temu urodziny. Jeszcze za chwilę ostro uderzył Staniszewski, ale tym razem obok bramki. Gola dla Odry zdobył w 57 minucie po dryblingu w polu karnym Daszkiewicz. Obie drużyny miały jeszcze po kilka okazji, zwłaszcza w końcówce goście zwietrzyli, że wcale tego meczu nie muszą przegrać. Jednak napastnicy nie byli skuteczni, bądź zwijali się w bramkach bramkarze, między innymi tuż przed końcem meczu Andrzejewski obronił strzał Werecuna głową.

Spotkanie poprzedziło wręczenie pamiątkowego grawertonu Mateuszowi Zaborowskiemu, który ukończył wiek juniora. Natomiast na trybunie obecny był zawodnik Floty z czasów I ligi Sebastian Zalepa.

1-0 Damian Staniszewski 37 minuta
2-0 Patryk Harkot 40 minuta
2-1 Mikołaj Daszkiewicz 57 minuta

Flota: Łukasz Gądek, Michał Maśniak, Michał Stasiak, Marek Hajdukiewicz, Mariusz Helt, Marek Niewiada, Patryk Harkot, Szymon Rogowski (46 Maciej Nasiadko), Grzegorz Skwara (66 Mateusz Bątkowski), Damian Staniszewski (82 Oleksandr Werecun), Michał Nowak (46 Dawid Trafalski).
Nie grali: Wojciech Zimecki, Dawid Maziarz.
Trener: Jerzy Rot.
Kierownik drużyny: Jarosław Zakrzewski.

Odra: Adam Andrzejewski, Eryk Madera, Mateusz Nagaj, Dawid Dopierała (65 Piotr Kusiak), Adrian Dopierała, Łukasz Głowacki, Mikołaj Daszkiewicz, Bartosz Latuszek, Marcin Borczyński, Filip Lewandowski (46 Karol Turkiewicz), Karol Tkaczuk.