Sobota, 19 stycznia 2019r.

Imieniny: Henryka, Mariusza, Marty

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Sport / Pewne zwycięstwo Floty

Flota Świnoujście

Pewne zwycięstwo Floty

Piotr Kieruzel utonął w objęciach kolegów po pierwszej bramce.

Foto: Bartek Wutke

Flota Świnoujście utrzymała się na zapleczu ekstraklasy. W meczu ostatniej szansy zawodnicy Tomasza Kafarskiego pokonali Okocimskiego Brzesko 2:0. Bramki zdobyli Piotr Kieruzel i Sebastian Olszar.

Flota niemal całą pierwszą połowę biła głową w mur, miała optyczną przewagę, ale groźniejsze strzały oddawali gracze Okocimskiego. Z każdą minutą robiło się coraz bardzie nerwowo, a nieliczne kontry gości kończyły się groźnymi uderzeniami.

Po niecałym kwadransie boisko z powodu kontuzji opuścił Robert Kolendowicz. Zmienił go Sebastian Kamiński, który w 42. minucie skutecznie naciskał obrońcę Okocimskiego, dośrodkował w pole karne, a tam akcję strzałem szczupakiem wykończył Piotr Kieruzel.

Do przerwy Wyspiarze prowadzili 1:0 i nie musieli patrzeć na wyniki na pozostałych stadionach. W Jaworznie GKS Tychy remisował 1:1 z Miedzią Legnica, a Stomil Olsztyn bezbramkowo remisował u siebie z Górnikiem Łęczna.

Po zmianie stron to Okocimski dłużej utrzymywał się przy piłce, groźniej atakował. Flota, jakby zadowolona z prowadzenia, oddała gościom inicjatywę i cofnęła się na własną połowę.

Wyspiarzom sprzyjało jednak szczęście. W 70. minucie bramkarz gości Aleksander Kozioł wyszedł z pola karnego i zderzył się ze swoim obrońcą Mateuszem Wawryką. Do piłki dopadł Sebastian Olszar, minął bezradnych defensorów Okocimskiego i podwyższył wynik na 2:0.

Taki rezultat utrzymał się do końca spotkania. To oznacza, że Flota pozostaje w I lidze na kolejny sezon.​

 

Autor: scie24
comments powered by Disqus