Środa, 12 sierpnia 2020r.

Imieniny: Innocentego, Lecha, Euzebii

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Sport / Trzy wolne umieścił w bramce Staniszewski

Ina Goleniów - Flota 1-3 (1-1)

Trzy wolne umieścił w bramce Staniszewski

Foto: Piotr Dworakowski

Od naszego ostatniego występu boisko w Goleniowie zostało nieco zwężone (powstała sześciotorowa bieżnia), ale murawa w bardzo dobrym stanie. Zespoły zdawały sobie sprawę z kim grają, stąd na początku było trochę nerwowości. Wcześniej atakować zaczęli gospodarze, okazje mieli Żabicki i Paszkowski, a raz Wesołowski zmuszony był interweniować głową za polem karnym.

Ze strony Floty spróbował zza bocznej linii pola karnego Staniszewski, ale strzelił trochę za wysoko. Pierwszy kwadrans należał zatem do Iny i został udokumentowany bramką w 16 minucie, którą z podania Tomaszewicza z prawej strony boiska zdobył strzałem z około 8 metrów Stosio. Flota ruszyła do przodu i już minutę później piłka wpadła do bramki Iny ale Kraśnicki był spalony, a chwilę później sam na sam z bramkarzem był Iskra, jednak Henger wybił na róg. Z kolei w 25 za plecy obrońcom Floty wybiegł Jarząbek, ale mając przed sobą samego Wesołowskiego nie trafił w bramkę. W 27 minucie sędzia ukarał za sfaulowanie wychodzącego na czystą pozycję Iskry czerwoną kartką Kominka i podyktował dla Floty rzut wolny. Wykonał go Staniszewski a piłka odbiwszy się od obydwóch słupków wpadła do bramki. 5 minut później, po kombinacyjnej akcji i podaniu Staniszewskiego, sam na sam z Hengerem znalazł się Iskra, jednak bramkarz wybił na aut boczny. Później zza pola karnego spróbował Rogowski, a po kontrze Iny dla odmiany sam na sam z Wesołowskim znalazł się Żabicki, jednak nie trafił w bramkę.

Druga połowa wyraźnie należała już do Floty. Próbowali Staniszewski, Kraśnicki, Oliinyk, Adamski i Iskra, ale zdecydowały stałe fragmenty, a ściślej rzuty wolne z niedużej odległości za polem karnym bite przez Staniszewskiego w 67 i 85 minucie. Ten ostatni znowu po odbiciu piłki od słupka. 

1-0 Przemysław Stosio 16 minuta
1-1 Damian Staniszewski 29 minuta z wolnego
1-2 Damian Staniszewski 67 minuta z wolnego
1-3 Damian Staniszewski 85 minuta z wolnego

Flota: Alan Wesołowski, Maksym Oliinyk (88 Mateusz Bątkowski), Dmytro Szewczuk, Michał Stasiak, Mariusz Helt, Marek Niewiada, Dawid Adamski, Szymon Rogowski (46 Jonatan Cackowski), Maciej Kraśnicki, Damian Staniszewski, Paweł Iskra (87 Dawid Trafalski). 
Nie grali: Łukasz Gądek, Marek Hajdukiewicz, Aleksanser Cieślik. 
Trener: Jerzy Rot. 
Kierownik drużyny: Lech Nowak.

Ina: Adrian Henger, Igor Paszkowski, Patryk Lubośny, Michał Jarząbek (89 Kornel Klewin), Kacper Tomaszewicz (87 Michał Łukasiak), Maciej Żabicki (62 Wojciech Borek), Patryk Kominek, Przemysław Stosio (68 Daniel Mojsiewicz), Natan Wnuczyński, Tomasz Borucki, Piotr Winogrodzki. 
Nie grali: Piotr Głowacki, Kacper Królik. 
Trener: Piotr Rast. 
Kierownik drużyny: Sławomir Maros.

Żółte kartki: 

Flota: Oliinyk (49). 
Ina: Borucki (69), Winogrodzki (86). 

Czerwona kartka: 
Kominek (28 z faul na wychodzącym na czystą pozycję Iskrze).

Sędziowali: Artur Aluszyk, Michał Świderski, Piotr Gos. 

Delegat: Julian Bumbul.

Widzów: 200.

Autor: Waldemar Mroczek
comments powered by Disqus