Niedziela, 7 czerwca 2020r.

Imieniny: Roberta, Wiesława

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Sport / Jaka tam barykada?

Flota - Orzeł Wałcz 7-1 (6-1)

Jaka tam barykada?

Foto: Piotr Dworakowski

W tym meczu nie było wątpliwości kto rządzi. Napastnicy Floty rozerwali na strzępy najlepszą do tej pory defensywę strzelając 7 bramek, a przecież mogli dużo więcej, skoro 6 wpadło już do przerwy. Pierwsza połowa należała zdecydowanie do Pawła Iskry, który strzelił 3 bramki i był bliski strzelenia 3 kolejnych. 

Po raz pierwszy na listę wpisał się w 5 minucie strzelając z 10 metrów obok wychodzącego z bramki Odolczyka. Sześć minut później Staniszewski pokazał świnoujskim kibicom w jaki sposób strzelił 3 bramki w Goleniowie, tzn. z wolnego z okolic narożnika pola karnego. Znowu bezbłędnie. Następnie, po 2 nieskutecznych próbach, Iskra w ciągu 2 minut zdobył 2 bramki, a 4 minuty po tym po rzucie rożnym piątego gola strzelił Szewczuk. Wtedy dość nieoczekiwanie odezwali się goście i choć pierwszy strzał Dzikowicza wyszedł nad poprzeczkę, to 2 minuty potem Stolarski przerzucił piłkę nad Wesołowskim i zdobył gola dla Orła. Szóstego zdobył, z podania Iskry, z najbliższej odległości Staniszewski. 

Po przerwie obraz gry nie uległ znaczącej zmianie. Może i Flota nieco poluzowała, ale w bramce Orła zaczął popisywać się Odolczyk i to dzięki niemu goście uniknęli dwucyfrówki, bo celnych strzałów Flota oddała sporo. Wynik ostatecznie zamknął Staniszewski, znowu z wolnego. 

W pierwszym zespole Floty zadebiutowało dwóch młodych piłkarzy. Od początku grał wypożyczony do końca sezonu z ŁKS Łódź Aleksander Cieślik, którego w 85 minucie zastąpił wychowanek Floty Jan Frejnik. Poza tym na ławce pierwszego zespołu po raz pierwszy zasiadł Joshua Maćkowski. 

1-0 Paweł Iskra 5 minuta
2-0 Damian Staniszewski 11 minuta z wolnego
3-0 Paweł Iskra 24 minuta
4-0 Paweł Iskra 26 minuta
5-0 Dmytro Szewczuk 30 minuta
5-1 Przemysław Stolarski 35 minuta
6-1 Damian Staniszewski 41 minuta
7-1 Damian Staniszewski 86 minuta z wolnego

Flota: Alan Wesołowski, Aleksander Cieślik (84 Jan Frejnik), Michał Stasiak, Dmytro Szewczuk, Mariusz Helt (67 Mateusz Bątkowski), Maksym Oliinyk (67 Maciej Kraśnicki), Marek Niewiada, Dawid Adamski, Grzegorz Tarasewicz, Damian Staniszewski (89 Dawid Trafalski), Paweł Iskra. 
Nie grali: Wiktor Zaleski, Marek Hajdukiewicz, Joshua Maćkowski. 
Trener: Jerzy Rot. 
Kierownik drużyny: Lech Nowak.

Orzeł: Edwin Odolczyk, Konrad Trzmiel, Paweł Jurewicz (13 Jakub Kuternowski), Vincenzo Riccio, Przemysław Stolarski (70 Adrian Popiołek), Daniel Popiołek, Patryk Dzikowicz, Dariusz Juracki, Wojciech Suślik, Mateusz Albin, Jakub Cerazy. 
Nie grali: Robert Drapiński, Patryk Kowalczuk. 
Trenerzy: Marcin Łyjak, Artur Szapowicz. 
Kierownik drużyny: Łukasz Baran.

Żółte kartki: Jurewicz (10), Cerazy (34).

Sędziowali: Grzegorz Hurnowicz, Tomasz Winiarczyk, Jakub Tuszkiewicz.

Widzów: 350.

Autor: Waldemar Mroczek
comments powered by Disqus