Czwartek, 17 października 2019r.

Imieniny: Wiktora, Marity, Ignacego

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Sport / Mistrzostwa Świnoujścia w Biegach Przełajowych

Wydarzenia

Mistrzostwa Świnoujścia w Biegach Przełajowych

Foto: OSiR „Wyspiarz”

Rywalizacja o miano „Najbardziej Usportowionej Szkoły Miasta Świnoujście” rozpoczęła się od indywidualnych biegów przełajowych, które odbyły się 25 września 2019 r. Były to pierwsze sportowe zawody w roku szkolnym 2019/2020. Trasa przebiegała wokół części korony stadionu miejskiego. Organizatorem zawodów był Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz”.

Na starcie stanęło 354 uczniów szkół podstawowych i średnich. Uczniowie ( klasa III – IV; V-VI ) w ramach Igrzysk Dzieci rywalizowali na dystansie 650 m, zaś młodzież ( klasa VII – VIII ) w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej oraz Licealiady miała do pokonania dystans 950 m. Wszyscy zawodnicy dzielnie walczyli o jak najwyższe pozycje. Trzy najlepsze miejsca w każdym biegu nagrodzone zostały pamiątkowymi medalami, zaś pierwsze dziesięć miejsc w każdym biegu punktowało do klasyfikacji drużynowej szkół.

Wyniki indywidualnych biegów przełajowych (pełny komunikat na stronie OSIR ”Wyspiarz”)

Igrzyska Dzieci

klasa III – IV ( rocznik 2010/2009)

dziewczęta
I miejsce Maja Major – SP2
II miejsce Angelika Kopycińska – SP1
III miejsce Maja Kowalewska – SP1

chłopcy
I miejsce Oskar Saganowski – SP4
II miejsce Antoni Krogulec – SP1
III miejsce Hubert Hałkowski – SP2

klasa V-VI ( rocznik 2008/2007

dziewczęta
I miejsce Hanna Owczaruk – SP6
II miejsce Joanna Włodarczak – SP6
III miejsce Dominika Sobczyk – SP4

chłopcy
I miejsce Kajetan Rupar – SP4
II miejsce Dawid Pecyna – SP4
III miejsce Miłosz Nowak – SP1

KLASYFIKACJA SZKÓŁ W RAMACH IGRZYSK DZIECI

SP6 – 70 pkt
SP1 – 62 pkt
SP4 – 62 pkt
SP2 – 30 pkt
LOGOS – 0 pkt

Igrzyska Młodzieży Szkolnej

klasa VII – VIII ( rocznik 2006/2005)

dziewczęta
I miejsce Zuzanna Ziomko – SP6
II miejsce Amelia Arczewska – SP6
III miejsce Paulina Ratomska- SP1

chłopcy
I miejsce Maksymilian Turajski - Logos
II miejsce Oliwier Bartczak – SP6
III miejsce Nazar Chuhunow – SP1

KLASYFIKACJA SZKÓŁ W RAMACH IGRZYSK MŁODZIEŹY

SP6 – 48 pkt
SP1 – 32 pkt
SP4 – 21 pkt
Logos – 11 pkt
SP2- 0 pkt

Licealiada

Rocznik 2004 – 2000

dziewczęta
I miejsce Anna Rejchert – Liceum Ogólnokształcące im. Mieszka I
II miejsce Joanna Zając – Liceum Ogólnokształcące im. Mieszka I
III miejsce Jagoda Deluga – Liceum Ogólnokształcące im. Mieszka I

chłopcy
I miejsce Liam Maćkowski – Liceum Ogólnokształcące im. Miesza I
II miejsce Artur Udycz – Liceum Ogólnokształcące im. Mieszka I
III miejsce Antoni Owczaruk – Liceum Ogólnokształcące im. Mieszka I

KLASYFIKACJA SZKÓŁ W RAMACH LICEALIADY

Liceum Ogólnokształcące im. Mieszka – 86 pkt
Centrum Edukacji Zawodowej i Turystyki – 23 pkt
Zespół Szkół Morskich – 3 pkt

Organizator zawodów Ośrodek Sportu i Rekreacji „ Wyspiarz” dziękuje dzieciom i młodzieży za tak liczny udział i sportową rywalizację, nauczycielom wychowania fizycznego za zachęcenie uczniów do udziału w zawodach, a także sędziom za sprawne przeprowadzenie zawodów.

Autor: OSiR „Wyspiarz”
comments powered by Disqus