Sobota, 6 czerwca 2020r.

Imieniny: Norberta, Laurentego, Bogumila

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Sport / Uczniowie świnoujskich szkół na Mistrzostwach Województwa w sztafetowych biegach przełajowych

Wydarzenia

Uczniowie świnoujskich szkół na Mistrzostwach Województwa w sztafetowych biegach przełajowych

Foto: OSiR „Wyspiarz”

Realizując kalendarz Szkolnego Związku Sportowego, Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz” przeprowadził Mistrzostwa Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych. W zawodach udział wzięły drużyny chłopców i dziewcząt ze świnoujskich szkół podstawowych oraz szkół średnich. 

Po sukcesach na szczeblu powiatu i zwycięstwach we wszystkich kategoriach, nasze reprezentacje stanęły do rywalizacji z najlepszymi szkołami województwa zachodniopomorskiego. Zawody odbyły się 23 października 2019 r. na terenie parku przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnch w Tychowie. Są to zawody kończące sezon lekkoatletyczny  i uznawane są za najbardziej prestiżową imprezę szkolną w województwie. 

Trasa biegów była urozmaicona pod względem stopnia trudności i jest zaliczana do tras wymagających. Na starcie stanęli zwycięscy powiatów. Nasze miasto reprezentowali w kategorii Igrzysk Dzieci ( ID) dziewcząt – Szkoła Podstawowa nr 6;  chłopców – Szkoła Podstawowa nr 4, w kategorii Igrzysk Młodzieży ( IMS) – dziewcząt – Szkoła Podstawa nr 6; chłopców – Szkoła Podstawowa nr 1, a szkoły średnie reprezentowały dziewczęta i chłopcy z Liceum Ogólnokształcącego im Mieszka I. 

Nasze drużyny spisały się bardzo dobrze. Dziewczęta ze Szkoły Podstawowej nr 6 ( ID rocznik 2007 i młodsi)  podeszły do swojego zadania profesjonalnie. Włożyły w sztafetę maksymalny wysiłek, walcząc o jak najlepszy wynik i zdobyły tytuł Mistrza Województwa, tym samym jako zwycięska drużyna będą reprezentować nasze województwo w Finałach Ogólnopolskich, które odbędą się już 29 października 2019 r. w Olszynie, województwo Dolnośląskie. 

Chłopcy ze Szkoły Podstawowej nr 4 ( ID, rocznik 2007 i młodsi) pokazali, że drzemie w nich ogromny potencjał, co przełożyło się na V miejsce w województwie. 

W Igrzyskach Młodzieży Szkolnej ( IMS) zarówno dziewczęta ze Szkoły Podstawowej nr 6, jak i chłopcy ze Szkoły Podstawowej nr 1 zajęli XII punktowane miejsca. Zaś w ramach licealiady, dziewczęta z LO im. Mieszka I zajęły VII miejsce, a chłopcy VI.

Po zakończonej rywalizacji zwycięskie sztafety nagrodzone zostały pamiątkowymi medalami oraz okolicznościowymi pucharami, a także otrzymały voucher ufundowany przez Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy.

Gratulacje dla wszystkich drużyn i udanego startu w Olszynie.

Autor: OSiR „Wyspiarz”
comments powered by Disqus