Niedziela, 7 czerwca 2020r.

Imieniny: Roberta, Wiesława

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Sport / Zadra wyciągnięta

Flota - Rasel Dygowo 4-1 (2-0)

Zadra wyciągnięta

Foto: Piotr Dworakowski

Istotnym wydarzeniem tego meczu, choć być może nie wszyscy to zauważyli, było spotkanie dwóch bramkarzy, którzy w I-ligowym sezonie 2011/12, gdy drużynę Floty prowadził Krzysztof Pawlak, walczyli o pierwszeństwo w bramce. W niedzielę stanęli naprzeciwko siebie: Alan Wesołowski we Flocie i Paweł Waśków w Raselu. 

Wynik oddaje to, co działo się na boisku. Nie jest ani za niski, ani za wysoki. Nie mniej, zanim padł pierwszy gol, groźniejszą sytuację stworzyli goście, ale Wesołowski dobrze się ustawił. Kluczowa była 17 minuta, kiedy Kraśnicki pięknym strzałem z 20 metrów w okienko zdobył dla Floty prowadzenie. Potem Wiśniewski przegrał sam na sam z Wesołowskim, a 3 minuty później Iskra wygrał walkę o piłkę z Waśkowem lecz trafił tylko w boczną siatkę. Kolejną okazję miał Iskra z podania Kraśnickiego, lecz nieco zbyt niska piłka spowodowała, że uderzenie jej głową odbiło się od ziemi i wyszło nad bramkę. Jednak w 40 minucie piękną długą piłkę od Stasiaka Staniszewski podał do Iskry, który z bliska zdobył drugiego gola. 

W 56 minucie za faul na Kraśnickim sędzia podyktował rzut karny i Staniszewski nie dał szans Waśkowowi. Sześć minut później w polu karnym sfaulowany został Iskra i drugą jedenastkę zdecydował się wykonać poszkodowany. Wbrew przesądom zmylił Waśkowa i strzałem w prawe okienko zdobył czwartego gola. Potem mieliśmy jeszcze trzy popisy Waśkowa i niebezpieczne uderzenie Wojciechowskiego z wolnego. Ten zawodnik wykonał w ostatniej minucie rzut rożny, po którym Wiśniewski zdobył głową honorowego gola dla Rasela. 

Nagrodę węgorza otrzymał Maciej Kraśnicki. 

1-0 Maciej Kraśnicki 17 minuta
2-0 Paweł Iskra 40 minuta
3-0 Damian Staniszewski 56 minuta z karnego
4-0 Paweł Iskra 62 minuta z karnego
4-1 Łukasz Wiśniewski 90 minuta

Flota: Alan Wesołowski, Dmytro Szewczuk, Michał Stasiak, Aleksander Cieślik (74 Joshua Maćkowski), Mariusz Helt, Marek Niewiada, Dawid Adamski (81 Patryk Harkot), Grzegorz Tarasewicz (76 Mateusz Bątkowski), Maciej Kraśnicki (68 Maksym Oliinyk), Damian Staniszewski, Paweł Iskra.
Nie grali: Łukasz Gądek, Dawid Trafalski, Marek Hajdukiewicz.
Trener: Jerzy Rot.
Kierownik drużyny: Lech Nowak.

Rasel: Paweł Waśków, Dominik Kubiak (76 Andrzej Wojciechowski), Rafał Załoga, Mateusz Zaniewicz, Piotr Suchwałko (34 Bartłomiej Lal), Maciej Stańczyk, Marcin Becmer, Kacper Tłoczkowski (59 Michał Krawczyk), Leszek Pazdur, Łukasz Wiśniewski, Mateusz Bień.
Nie grali: Karol Niemkiewicz, Norbert Kornaga.
Trener: Dariusz Szperlak.
Kierownik drużyny: Andrzej Wojciechowski.

Żółte kartki:
Flota: Cieślik (30), Adamski (73).
Rasel: Kubiak (62), Waśków (75), Pazdur (85).

Sędziowali: Miłosz Szkołuda, Kamil Musyt, Marcin Leśniewski.

Widzów: 200.

Autor: Waldemar Mroczek
comments powered by Disqus