Niedziela, 12 lipca 2020r.

Imieniny: Jana, Brunona, Bonifacego

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Sport / III Ogólnopolski Miting Lekkoatletyczny w Świnoujściu – już wkrótce

Wydarzenia

III Ogólnopolski Miting Lekkoatletyczny w Świnoujściu – już wkrótce

Foto: OSiR „Wyspiarz”

Królowa sportu ponownie dostarczy młodym świnoujścianom okazji do sportowej rywalizacji. Zachodniopomorski Związek Lekkiej Atletyki docenił bardzo dobrą zeszłoroczną organizację Ogólnopolskiego Mitingu Lekkoatletycznego. 

W Świnoujściu padło kilka wartościowych wyników, które są jednymi z czołowych w statystykach polskiej lekkoatletyki w młodzieżowych kategoriach wiekowych i przyznał Ośrodkowi Sportu i Rekreacji „Wyspiarz” zorganizowanie trzeciego Mitingu Lekkoatletycznego, który odbędzie się w dniu 16 maja 2020 r. na Stadionie Miejskim w Świnoujściu.

Są to zawody klasy I dające możliwość uzyskania klas sportowych z lekkiej atletyki oraz minimów do imprez rangi mistrzowskiej. Przykładem jest Paweł Misiaszek, zawodnik WLLKS Pomorze Stargard, który w rzucie młotem ( 6 kg) w kategorii juniorów uzyskał minimum do Mistrzostw Europy , czy Weronika Stefaniuk , zawodniczka Hermes Gryfino, która w skoku wzwyż uzyskała minimum na Mistrzostwa Polski juniorek. 

Ośrodek Sportu i Rekreacji prowadzi działania, które zmierzają do propagowania lekkoatletyki wśród najmłodszych, stąd liczne imprezy i zajęcia adresowane do dzieci i młodzieży szkolnej, która w ten sposób może trafić na obiekty lekkoatletyczne. 

Ze wsparciem najlepszych zawodników możemy promować lekką atletykę i zarażać pasją do „ królowej sportu” mieszkańców naszego miasta. Zapraszam wszystkich do wspólnej zabawy, kibicowania i przeżywania zmagań sportowców.

Autor: OSiR „Wyspiarz”
comments powered by Disqus