Sobota, 6 czerwca 2020r.

Imieniny: Norberta, Laurentego, Bogumila

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Sport / Początek ferii na 189. parkrunie

Wydarzenia

Początek ferii na 189. parkrunie

Foto: Tomasz Szafrański

Pierwsza sobota ferii wcale nie oznacza, że zwolennicy parkrun Świnoujście czują się zwolnieni z porannego rozruchu. Wielu z nich specjalnie poukładało sobie plany wyjazdowe w taki sposób, aby pobiec dzisiaj w #189 edycji parkrun Świnoujście. I tak na lekko zmodyfikowanej trasie (modyfikacja wymuszona przez remont sieci wodnej w okolicach fontann) znalazło się 58 zawodników i tyle samo zawodników ją ukończyło. 

W biegu oprócz stałych bywalców ze Świnoujścia pojawili się goście z opolskiego, Wielkopolski, Meklemburgii – Pomorza Przedniego i innych zakątków świata. Bieg ukończyło 24 pań, 34 panów oraz 2 psy. Najkrócej dzisiaj na trasie przebywały Dominika DUSZKIEWICZ (23:32), Joanna RZEMIENIECKA-GRUDZIEŃ (24:58 – nowy rekord życiowy) oraz Teresa DOMALEWSKA (25:48). Wśród panów brylowali dzisiaj: Robert DERDA (19:59), Sławomir OSTROWSKI (20:43 – nowy rekord życiowy) oraz Kamil STĘPIEŃ (20:50). Według współczynnika wieku (poziom rezultatu uzyskany w stosunku do kategorii wiekowej uczestnika) najlepszymi dzisiejszymi uczestnikami okazali się: Teresa DOMALEWSKA (74,16%) oraz Robert DERDA (72,06%). Najlepszym jak zwykle gratulujemy wyników a pozostałym udziału biegu parkrun Świnoujście, a szczegółowych wyników należy szukać pod adresem: www.parkrun.pl/swinoujscie

Mimo, iż organizatorzy biegu dołożyli wszelkich starań, aby modyfikacja trasy nie uszczknęła nawet jednego metra z dystansu i jak najmniej odbiegała od pierwowzoru to wskazania różnych urządzeń pomiarowych uczestników mogły pokazywać różne wyniki. Nie mniej jednak uśredniając te wskazania mieściliśmy się w granicach błędu dopuszczalnego co nie miało bezpośredniego wpływu na uzyskane czasy a uczestnicy korzystający z takich urządzeń powinni indywidualnie skorygować swój rezultat.

Przy zabezpieczaniu #189 parkrun Świnoujście pomagało 18 wolontariuszy za co im serdecznie dziękujemy,  a wspierali nas jak zwykle parkrun Polska, Ziaja Ltd. Zakład Produkcji Leków sp. z o.o. oraz nasz lokalny partner – Hotel „Trzy Wyspy”.

Koordynator oraz wolontariusze z przyjemnością zapraszają już dzisiaj wszystkich sympatyków biegania, truchtania i spacerowania na kolejne już #190 spotkanie biegowe w ramach parkrun Świnoujście. Zaczynamy jak zwykle krótką rozgrzewką o godz. 8.45 a startujemy do biegu punktualnie o 9.00 z linii usytuowanej przy boisku w Parku Zdrojowym. Czekamy na was w następną sobotę – do zobaczenia.

Autor: parkrun Świnoujście
comments powered by Disqus