Piątek, 14 sierpnia 2020r.

Imieniny: Alfreda, Euzebiusza, Maksymiliana

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Sport / Flota w III lidze

Piłka nożna

Flota w III lidze

Foto: scie24

Na posiedzeniu prezesów wojewódzkich związków piłki nożnej w dniu 7 maja 2020 podjęto wspólne stanowisko o zakończeniu rozgrywek IV ligi i klas niższych oraz rozgrywek młodzieżowych pomimo nierozegrania wszystkich zaplanowanych meczów, jednocześnie ustalając, iż jako kolejność drużyn w końcowych tabelach sezonu 2019/2020 przyjmuje się stan po ostatniej rozegranej kolejce. 

Drużyny zajmujące miejsca premiowane awansem uzyskają awans do wyższej klasy. Po sezonie 2019/20 nie będzie natomiast spadków do niższych klas rozgrywkowych.

To oznacza, że pierwszy zespół Floty Świnoujście prowadzony przez trenera Jerzego Rota, jako zwycięzca zachodniopomorskiej grupy IV ligi, w przyszłym sezonie występować będzie w III lidze! 

Ale to nie wszystko, pozostałe drużyny Floty też zajęły eksponowane miejsca. I tak: trampkarze młodsi Piotra Wysockiego zajmując pierwsze miejsce awansowali do grupy 1, podobnie jak juniorzy młodsi Marcina Adamskiego którzy zajęli co prawda drugie miejsce, ale zdobyli tyle samo punktów co pierwszy Bałtyk Koszalin, co wystarczyło do awansu do grupy 1. Także trampkarze starsi Grzegorza Skwary zajęli pierwsze miejsce w swoich rozgrywkach, tyle tylko, że tam nie ma wyższych szczebli, więc nie mają dokąd awansować.

Składamy serdeczne gratulacje klubowi na ręce prezesa Leszka Zakrzewskiego.

Autor: Waldemar Mroczek
comments powered by Disqus