Poniedziałek, 30 listopada 2020r.

Imieniny: Andrzeja, Maury, Konstantego

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Sport / Młodzi zawodnicy Prawobrzeża na podium

Wydarzenia

Młodzi zawodnicy Prawobrzeża na podium

Foto: KS Prawobrzeże Świnoujście

W niedzielę 06.09.2020 zawodnicy KS Prawobrzeże grupy Orlik Młodszy wzięli udział w Mistrzostwach Funino 2020 organizowanym przez Akademię Piłkarską RCR Międzyzdroje. 

Turniej skierowany był do zawodników i zawodniczek rocznika 2012 i młodszych. Z zaproszenia skorzystało 8 drużyn z województwa zachodniopomorskiego: Akademia Piłkarska Kotwica Kołobrzeg, Akademia Piłkarska RCR Międzyzdroje, Akademia Piłkarska Szczecinek, Arkonia Szczecin , Football Academy Gryfice, Klub Sportowy Prawobrzeże Świnoujście, Smyk I Stargard, Smyk II Stargard.

Przez cały dzień zmagań mogliśmy podziwiać wiele pięknych akcji zakończonych spektakularnymi bramkami. Rozegrano 28 meczy, każdy po 10minut. Każda drużyna rozegrała 70min w systemie „każdy z każdym”. Spotkania odbyły się na małych boiskach w grze 3v3 na cztery bramki.
Drużynę KS Prawobrzeże reprezentowali: Auguścik Tymoteusz, Butkiewicz Paweł, Kierepka Filip, Lewandowski Filip, Polakowski Jędrzej, Ryfczyński Michał oraz Szoda Kacper.

Młodzi piłkarze KS Prawobrzeże na boisku poradzili sobie rewelacyjnie pokonując wszystkich swoich przeciwników z wyjątkiem triumfującej Arkonii , która nie przegrała żadnego meczu. Chłopcy zdobyli w pięknym stylu 28 goli co jest świetnym wynikiem zważając na bardzo wysoki poziom wszystkich drużyn. Dzięki swoim umiejętnościom uplasowali się na zaszczytnym drugim miejscu.

Turniej dostarczył kibicom wielu emocji a kulturalny doping rodziców dodawał skrzydeł naszym zawodnikom. Wszystkie mecze rozegrane były na 100%. Rywalizacja między drużynami była bardzo zaciekła, ale utrzymana w duchu ‘fair play’. Była radość, były łzy, dużo uśmiechów ale również piłkarska złość. Każdy z zawodników oraz trenerów otrzymał pamiątkowy medal a pierwsze trzy miejsca nagrodzone zostały pucharami. Organizatorzy wyróżnili również 4 najlepszych zawodników turnieju wśród których znalazł się nasz Michał Ryfczyński.

Końcowa klasyfikacja:
1. Arkonia Szczecin
2. KS Prawobrzeże Świnoujście
3. FA Gryfice
3. AP Szczecinek
5. AP Kotwica Kołobrzeg
6. Smyk II Stargard
7. Smyk I Stargard
8. AP RCR Międzyzdroje

Autor: KS Prawobrzeże Świnoujście
comments powered by Disqus