Niedziela, 25 października 2020r.

Imieniny: Darii, Wilhelminy, Bonifacego

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Sport / Mistrzostwa Województwa z udziałem zawodników z sekcji LA OSiR „Wyspiarz”

Wydarzenia

Mistrzostwa Województwa z udziałem zawodników z sekcji LA OSiR „Wyspiarz”

Foto: OSiR „Wyspiarz”

W sobotę 12 września 2020 r. w Międzyzdrojach na Stadionie Lekkoatletycznym odbył się II Mały Memoriał im. „Ireny Szewińskiej” oraz otwarte Mistrzostwa Województwa w LA w kategorii U10, U12 i U14. Do zawodów zgłoszono 400 zawodniczek i zawodników z 40 klubów województwa zachodniopomorskiego, pomorskiego, wielkopolskiego i lubuskiego.

Sekcję LA reprezentowała 24 osobowa grupa młodych lekkoatletów w składzie: Mateusz Maćkiewicz, Martyna Stefaniak, Kacper Hamera, Jakub Niszczak, Jan Mathews, Ksawery Karasek, Juli Jagusz, Filip Sudnik, Klara Kierpiec, Kamil Gajewski, Maciej Ruciński, Natalia Koszykowska, Franciszek Gralak, Adam Grudzień, Gabriel Kasprzyk, Lena Szepke, Rafał Kowalczyk, Gabriela Salamonik, Pola Miszel, Bartosz Litra, Justyna Guzenda, Dawid Pecyna, Szymon Miodoński i Dawid Michałowski. 

Pogoda sprzyjała młodym lekkoatletom w uzyskaniu bardzo dobrych wyników, a wielu zawodników ustanowiło swoje nowe rekordy życiowe. 

Na wyróżnienie zasługują: Dawid Pecyna w biegu na dystansie 600 m w kategorii U14 chłopców, który  zdobył tytuł Mistrza Województwa. Warto nadmienić, że Dawid 21 sierpnia 2020 r. na Mistrzostwach Polski we Włocławku, na tym samym dystansie uplasował się na 6 miejscu z bardzo dobrym wynikiem 1,36 i tym samym uzyskał 4 klasę sportową;

Franciszek Gralak, który w konkursie skoku wzwyż w kategorii U14 wywalczył tytuł Wicemistrza Województwa z wynikiem 150cm, poprawiając tym samy dotychczasowy rekord życiowy o 15 cm.

Autor: OSiR „Wyspiarz”
comments powered by Disqus