Sobota, 31 października 2020r.

Imieniny: Urbana, Saturnina, Krzysztofa

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Sport / Prezydent Świnoujścia zaprasza na mecz Polska - Dania

Wydarzenia

Prezydent Świnoujścia zaprasza na mecz Polska - Dania

Foto: StockSnap / pixabay

Mecz reprezentacji Polski w piłce nożnej do lat 19 odbędzie się w Świnoujściu. Nasi piłkarze zmierzą się 12 października na Stadionie Miejskim przy ul. Matejki z narodową kadrą Danii. 

Towarzyski mecz odbędzie się w naszym mieście dzięki porozumieniu pomiędzy Prezydentem Miasta Januszem Żmurkiewiczem a kierownictwem Polskiego Związku Piłki Nożnej.

- Świnoujście znane jest z przychylności i wspierania wydarzeń sportowych - mówi Janusz Żmurkiewicz. - Dlatego cieszy nas również fakt, że mecz reprezentacji Polski odbędzie się właśnie w naszym mieście.

Piłkarska reprezentacja Polski do lat 19 rozegra w naszym regionie dwa towarzyskie mecze z Danią. Najpierw, 8 października kadra trenera Jacka Magiery wystąpi w Kołobrzegu. Kilka dni później, 12 października młodzi piłkarzew biało-czerwonych barwach zmierzą się z duńskimi rówieśnikami w Świnoujściu. Spotkanie rozpocznie się o godz. 13 na Stadionie Miejskim przy ul. Matejki (wejście od ul. Moniuszki). Będzie transmitowane przez TVP Sport. 

Zaproszenia na mecz będą bezpłatne. Kibice będą mogli przebywać na stadionie z zachowaniem rygorów sanitarnych.

Kilka lat temu mecz reprezentacji Polski do lat 20 także rozgrywany był w Świnoujściu. W 2016 roku nasza drużyna pokonała 3-0 Niemcy w spotkaniu Turnieju Czterech Narodów.

Autor: BiK UM Świnoujście
comments powered by Disqus