Wtorek, 20 kwietnia 2021r.

Imieniny: Czesława, Agnieszki, Mariana

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Sport / Lena, Franciszek i Dawid Halowymi Medalistami Mistrzostw Województwa w LA

Wydarzenia

Lena, Franciszek i Dawid Halowymi Medalistami Mistrzostw Województwa w LA

Foto: OSiR „Wyspiarz”

Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz” zorganizował dla zawodników, którzy na co dzień uczęszczają na zajęcia lekkoatletyczne do sekcji LA OSIR „Wyspiarz” wyjazd na Halowe Mistrzostwa Województwa  w LDK. Odbyły się one w Szczecinie w dniu 07 marca 2021 r.

Nasze miasto reprezentowała 17 osobowa grupa młody lekkoatletów w składzie: Dawid Pecyna, Kamil Gajewski, Marcel Maciejewski, Natalia Koszykowska, Lena Szepke, Emilia Stalka, Nadia Pecyna, Franciszek Gralak, Rafał Kowalczyk, Jan Mathews, Bartosz Litra, Adam Grudzień, Julia Jagusz, Justyna Guzenda, Gabriel Kasprzyk, Natalia Nieckarz Ksawery Karasek.

Klasą dla siebie okazał się Franciszek Gralak w skoku wzwyż, w kategorii U14 zdobywając kolejny tytuł Mistrza Województwa oraz uzyskując najlepszy w tym sezonie halowy wynik w kraju  - 158 cm, ustanawiając tym samym rekord życiowy.

Tytuł Mistrzyni Województwa w skoku wzwyż w kategorii U14 z ubiegłego roku obroniła również Lena Szepke, ustanawiając rekord życiowy z wynikiem 140 cm.

Wicemistrzem w biegu na 60 m w kategorii U16 został Dawid Pecyna, który specjalizuje się w biegach średnich, a pomimo tego w biegu sprinterskim uzyskał bardzo dobry wynik – 8,22 ( jego najlepszy wynik na tym dystansie to 8,17).

Tuż za podium, na czwartym miejscu uplasowali się:

Bartosz Litra w biegu na 1000 m w kategorii U14;
Emilia Stalka w skoku wzwyż w kategorii U14.

Jesteśmy z Was dumni.

Życzymy młodym lekkoatletom z sekcji OSIR „Wyspiarz” powodzenia w kolejnych zawodach, które odbędą się już na stadionie lekkoatletycznym. Sobotnie zawody zakończyły sezon halowy.

Autor: OSiR „Wyspiarz”
comments powered by Disqus