Sobota, 25 września 2021r.

Imieniny: Aurelii, Wladysława, Kleofasa

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Sport / Parkrun w Świnoujściu wspiera chorego Olka

Wydarzenia

Parkrun w Świnoujściu wspiera chorego Olka

Foto: parkrun Świnoujście

Jest sobota – jest parkrun. W myśl tego stwierdzenia nie mogło być inaczej w naszej świnoujskiej lokalizacji, gdzie punktualnie o godz. 9.00 w pięciokilometrową trasę alejkami Parku Zdrojowego ruszyła aktywna grupa biegaczo-truchtaczy, chodziarzy i nordicwalkerów (zwanych w sportowym środowisku patyczakami). Była to #197 edycja parkrun Świnoujście co oznacza, że niechybnie zbliżamy się do jubileuszowego dwusetnego biegu w naszej lokalizacji.

A jak prezentował się dzisiejszy parkrun Świnoujście w liczbach? Oto najświeższe dane: udział wzięło 53 osobojednostek aktywnie ruszających się oraz 9 osób ze znacząco mniejszym wydatkiem energetycznym potocznie zwanymi wolontariuszami. Wśród tej pierwszej grupy – tych aktywniejszych, na mecie zameldowało się 18 kobiet, 35 mężczyzn i 2 psy. Odnotowano 9 debiutantów w tej lokalizacji i ustanowiono 6 rekordów życiowych. Najkrócej na trasie przebywali: wśród pań – Aleksandra Jaworska (26:31), Katarzyna Iwańczuk (30:01 – debiutant) i Katarzyna Gontarz (31:53 – nowy rekord życiowy) a wśród panów – Krzysztof Pyzik (18:52 – nowy rekord życiowy), Piotr Kwiecień (21:23) oraz Andrzej Woliński (21:26). Według współczynnika wieku najlepsi dzisiaj byli: Ola Jaworska (58,01%) oraz Jerzy Chruszcz (72,79% z nowym PB). Wszyscy razem pokonali dzisiaj 265 kilometrów co w prostej arytmetyce daje ponad 450 tysięcy kroków. Temperatura podczas biegu – 18 stopni Celcjusza, wilgotność około 70% a siła wiatru do 10 km/h. Tyle w temacie liczb (pozostałe liczby do prześledzenia na www.parkrun.pl/swinoujscie).

Wszystkim serdecznie gratulujemy wyników i udziału, jednocześnie dziękując za udział. Podziękowania ślemy także do naszych niezastąpionych wolontariuszy oraz lokalnego sponsora – Hotelu „Trzy Wyspy” za węglowodanowe wsparcie zawodników.

Podczas dzisiejszej edycji miała też miejsce akcja wspierająca siedmioletniego Alexandra Świerczyńskiego, którego to czeka operacja a jego koledzy postanowili przebiec dla niego pięciokilometrową trasę oraz kwestować datki na operację. Gratulujemy postawy tym młodym ludziom a pozostałych prosimy o zapoznanie się ze sprawą na www.siepomaga.pl/alexander i wsparcie akcji.

A już za tydzień kolejna odsłona - już #198 parkrun Świnoujście. Serdecznie zapraszamy nie tylko lokalnych amatorów porannego biegania, ale również gości naszego miasta do udziału w bezpłatnym parkowym bieganiu z pomiarem czasu. Startujemy jak zwykle równo o 9.00 w sobotę w Parku Zdrojowym (start koło boiska). Zapraszamy serdecznie.

Autor: Zbigniew Kosel
comments powered by Disqus