Niedziela, 26 września 2021r.

Imieniny: Wawrzyńca, Kosmy, Damiana

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Sport / Sukces Franciszka Gralaka – lekkoatletyczne srebro na Mistrzostwach Polski

Wydarzenia

Sukces Franciszka Gralaka – lekkoatletyczne srebro na Mistrzostwach Polski

Foto: OSiR „Wyspiarz”

Podczas Mistrzostw Polski - Ogólnopolskiego Finału „Lekkoatletyka dla każdego”, który odbył się w dniu 29 czerwca 2021 r. w Sieradzu, Franek zdobył srebrny medal w skoku wzwyż w kategorii U 14 z wynikiem 160 cm, przegrywając złoto jednym strąceniem na niższej wysokości. Zwycięzca konkursu również uzyskał wynik 160 cm.

Franek jest uczniem Szkoły Podstawowej nr 1, na co dzień trenuje w sekcji lekkoatletycznej OSIR „Wyspiarz”. W swoim sportowym dorobku jest już trzykrotnym medalistą Mistrzostw Polski, siedmiokrotnym mistrzem województwa w swojej kategorii wiekowej. 

W zawodach wystartował również jego klubowy kolega Dawid Pecyna w kategorii U 16, w biegu na 300 m zajmując XI pozycję. Dawid jest bardzo dobrze zapowiadającym się młodzikiem, specjalizującym się w biegach średnich na dystansie 600 m.

Dawid jest uczniem Szkoły Podstawowej nr 4. Za swoje dotychczasowe sukcesy sportowe dostał powołanie do kadry wojewódzkiej i weźmie udział w obozie szkoleniowym w sierpniu. Jest aktualnym Mistrzem Województwa w kategorii U16 w biegu na 300 m.

Zarówno Dawid jak i Franek reprezentowali nasze województwo  w Sieradzu i wraz z koleżankami i kolegami z innych klubów w klasyfikacji województw zajęliśmy wysokie IV miejsce w Polsce.    

Autor: OSiR „Wyspiarz”
comments powered by Disqus