Sobota, 25 września 2021r.

Imieniny: Aurelii, Wladysława, Kleofasa

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Sport / Rowery i ekologia idą w parze. Rajd oraz warsztaty w Świnoujściu

Wydarzenia

Rowery i ekologia idą w parze. Rajd oraz warsztaty w Świnoujściu

Foto: Organizator

Transgraniczny rajd rowerowy, wodne laboratorium i animacje dla dzieci – to kolejna odsłona ekowarsztatów organizowanych przez Urząd Marszałkowski. Takie m.in. atrakcje czekać będą na uczestników w Świnoujściu. Wydarzenie rozpocznie się w sobotni poranek, 17 lipca 2021 roku.

Na początek, bo o godzinie 10 sprzed gmachu Urzędzie Miejskiego w Świnoujściu wystartuje transgraniczny rajd rowerowy przez Ahlbeck. Na mecie – godzinie 11 – przy kultowym przejściu „Słodkie Centrum” (róg Promenady Zdrowia oraz ul. Emilii Gierczak, zejście na plażę nr 10) będzie czekać wodne laboratorium. Podczas ekologicznych eksperymentów wcielić się będzie można w młodych naukowców i dowiedzieć się więcej o … wodzie. W programie także liczne atrakcje dla dzieci. Malowanie twarzy, balony z helem, zajęcia artystyczne oraz konkursy z nagrodami to dodatkowy powód, by być tego dnia pojawić się w Świnoujściu.

Organizacja rajdu i warsztatów to przykład, że Pomorze Zachodnie stawia na ekologię. W końcu 2021 rok jest rokiem #EKO w naszym regionie! Udział w sobotnich wydarzeniach jest bezpłatny, a uczestnictwo nie wymaga wcześniejszego zgłoszenia.

Autor: OSiR „Wyspiarz”
comments powered by Disqus