Wydarzenia
Ruszył międzynarodowy turniej tenisowy Babolat ITF Seniors

Foto: Marcin Maciocha
Od dziś do niedzieli na kortach w Świnoujściu swoje mecze będzie rozgrywać ponad 170 zawodników z Polski i świata. Turniej rozgrywany jest w ramach cyklu ITF Seniors Międzynarodowej Federacji Tenisa.
W zawodach startują gracze od 30 do aż 85 roku życia. Oczywiście nie razem, a w kategoriach wiekowych, co gwarantuje wyrównaną rywalizację.
- Bardzo wielu z nich to byli tenisiści zawodowi lub trenerzy, w związku z czym poziom zawodów jest bardzo wysoki – mówi Ireneusz Maciocha, dyrektor turnieju. – Oprócz czołowych graczy z Polski mamy około 50 obcokrajowców. Przyjechali oni do Świnoujścia z Francji, Włoch, a nawet mamy jednego gracza z Chile! Przychodząc na korty przy ulicy Matejki w Świnoujściu możemy spodziewać się wielu zaciętych pojedynków singlowych, deblowych i mikstowych - dodaje.
Mecze rozgrywane są od 10:00 do około godziny 19. Półfinały i finały większości kategorii rozgrywane będą w weekend.
Reprezentanci Świnoujścia
W turnieju startują też tenisiści ze Świnoujścia i okolic, m.in. Mariusz Gliwicki, Roman Górski, Krzysztof Migas, Edward Wójcicki, Aleksander Wróbel, Czesław Zeluk oraz Katarzyna Mikulska.
Babolat ITF Seniors to jedyny turniej z cyklu Międzynarodowej Federacji Tenisa rozgrywany w dwóch państwach naraz. Część meczy odbywa się w polskim Świnoujściu, część na kortach w niemieckim Bansinie.
Szczegóły dotyczące turnieju, drabinki oraz plan gier dostępny są na stronie www.babolat.pl/itf .
DOŁĄCZ DO NAS: