Imieniny: Marka, Jarosława, Wasyla

Strona główna / Sport / Reprezentanci Świnoujścia z sukcesami

ULKSW Pomorze Świnoujście

Reprezentanci Świnoujścia z sukcesami

Zawodnicy taekwondo ULKSW Pomorze Świnoujście, mimo zbliżających się wakacji reprezentowali nasze miasto na dwóch turniejach - we Wrocławiu i Bornem Sulinowie. Z obydwu przywieźli medale.

20-22.06.2014 w ramach finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży zostały rozegrane Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w Taekwondo Olimpijskim. W tej prestiżowej imprezie nie mogło zabraknąć zawodników ULKSW Pomorze Świnoujście. Do finałów zakwalifikowała się siódemka naszych zawodników, a udział w niej wzięło prawie 200 zawodników z roczników 2001 i 2000.

Turniej odbył się w halach AWF Wrocław, a uroczystego otwarcia dokonał wiceprezes Polskiego Związku Taekwondo Olimpijskiego – pan Wojciech Kowalski.

Pierwszego dnia zawodów rozegrane zostały konkurencje sprawnościowe, układy formalne oraz walki w kategoriach najcięższych i najlżejszych. W konkurencjach sprawnościowych większość naszych zawodników uplasowało się w środku stawki z wyjątkiem Mateusza Szczytniewskiego, któremu niewiele zabrakło do podium w dwuboju została sklasyfikowany na 4 miejscu. W walkach poszło nam trochę lepiej i tak: w kategorii do 47 kg brąz zdobyła Victoria Trzebińska (wygrywając 3 walki), a piąte miejsca wywalczyli: Barbara Sosin, Wiktor Niewiadomski, Mateusz Szczytniewski. Na dalszych pozycjach uplasowali się: Kamil Bońkowski, Oskar Modzelewski i Gabrysia Zienko.

W Bornym Sulinowie 28.06.2014 odbył się tegoroczny finał Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Taekwondo Olimpijskim. W tym roku ten prestiżowy turniej był bardzo mocno obsadzony, udział wzięły wszystkie liczące się w tej dyscyplinie kluby kraju w tym także czołówka akademickich klubów z Warszawy, Olsztyna, Poznania, których zawodnicy są aktualnymi mistrzami Polski a nawet Europy.

Nasze miasto reprezentowała siedmioosobowa reprezentacja ULKSW "Pomorze" z trenerem Sławomirem Błażejczykiem.

Na wyróżnienie zasłużyli Adrian Topolski, który stoczył 4 emocjonujące walki, zdobywając brązowy medal w kategorii do 63 kg oraz Natasza Orłow (3 walki) startująca w kategorii 53 kg, która również zdobyła brązowy medal.