Poniedziałek, 28 listopada 2022r.

Imieniny: Leslawa, Zdzislawa, Stefana

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Sport / Dawid Pecyna Mistrzem Województwa w biegu na 600 m w kategorii U16

Wydarzenia

Dawid Pecyna Mistrzem Województwa w biegu na 600 m w kategorii U16

Foto: OSiR „Wyspiarz”

Podczas Mistrzostw Województwa w kategorii U16, które w minioną sobotę (27 sierpnia 2022 r.) odbyły się na stadionie Lekkoatletycznym w Szczecinie, 10 osobowa grupa młodych lekkoatletów reprezentujących klub LA OSiR „Wyspiarz” pokazała niesłychaną wolę walki i bardzo wysoki poziom sportowy.

Bezkonkurencyjny w swojej kategorii wiekowej U16 był Dawid Pecyna, który w biegu na 600 m nie miał sobie równych i potwierdził, że zalicza się do czołówki młodych lekkoatletów w kraju uzyskał kolejny tytuł Mistrza Województwa z wynikiem 1,27,51 (II klasa sportowa w LA).
Kolejne znakomite występy zaprezentowali nasi niezawodni skoczkowie wzwyż:
Lena Szepke, która z wynikiem 1,55 cm (III klasa sportowa) uzyskała tytuł Wicemistrzyni Województwa ulegając jedynie Wicemistrzyni Polski – Aleksandrze Godlewskiej.
Franciszek Gralak, który w pasjonującym i stojącym na bardzo wysokim poziomie konkursie uzyskał bardzo dobry wynik 1,80 cm ulegając jedynie Wicemistrzowi Polski – Jakubowi Korowojczukowi. Franciszek poprawił swój dotychczasowy rekord życiowy na otwartym obiekcie o 9 cm. 

Fantastycznie zaprezentowały się nasze sprinterki:
Justyna Guzenda w biegu na 300 m zdobywając Wicemistrzostwo Województwa z wynikiem 46,23 (IV klasa sportowa). 

Warto nadmienić, że zarówno Lena, Justyna, jak i Franciszek  są młodszymi w roczniku U16 i jest to bardzo dobry prognostyk na kolejny sezon lekkoatletyczny.

Natomiast w kategorii U14 na tym samym dystansie Maja Major nie miała sobie równych i zwyciężyła z wynikiem 45,76 (IV klasa sportowa). Maja startowała również w biegu na 100 m i z wynikiem 13,82 zajęła wysokie V miejsce. 

Na wyróżnienie zasługuje występ:

Adama Grudnia, który w biegu na 100 m pewnie awansował do finału, w którym zajął VII miejsce z wynikiem 12,92. Adam również startował na dystansie 300 m, gdzie z wynikiem 42,73 ustanowił rekord życiowy i ostatecznie zajął wysokie V miejsce. Adam również jest młodszym zawodnikiem w roczniku U16.

Rafała Kowalczyka, który w biegu na 600 m w kategorii U14 z wynikiem 1,43,65 zajął VI miejsce.

Nasi najlepsi lekkoatleci będą reprezentować nasz Klub na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w LA, które odbędą się 10 września 2022 r. w Poznaniu. 

Trzymamy kciuki i życzymy uzyskania jak najlepszych wyników i ustanowienia nowych rekordów życiowych.

Autor: OSiR „Wyspiarz”
comments powered by Disqus