Poniedziałek, 28 listopada 2022r.

Imieniny: Leslawa, Zdzislawa, Stefana

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Sport / Rodzinnie na 257. parkrunie

Wydarzenia

Rodzinnie na 257. parkrunie

Foto: Joanna Szafrańska

Ponoć z rodziną najlepiej wychodzi się na zdjęciu. Ale w sobotę (10.09.2022) okazało się, że nie tylko. Na 48 osób startujących i kilkunastu wolontariuszy wspomagających działanie parkrunu 24 osoby biegły lub działały w towarzystwie swoich dzieci, wnuków, rodziców. I tak trzymać.

Najszybciej na mecie z mężczyzn stawili się: Jacek Giba z czasem 19.06, Krzysztof Harłukowicz ( debiutant) 20.58, Piotr Kwiecień 21.15. Wśród kobiet najlepsze wyniki osiągnęły: Karolina Romańska 24.27, Dominika Duszkiewicz 24.52 i Monika Murawska z Loydem na smyczy 26.42.

Czterech biegaczy pobiło swoje rekordy życiowe, szczególne wyrazy uznania należą się juniorom: Michałowi Szepke, kat. JM 10, który zajął V miejsce open i przebiegł 5 km w czasie 23.03 i Szymonowi Aperlińskiemu za wynik 26.35.

Wyniki pod linkiem: www.parkrun.pl/swinoujscie/results/latestresults/

Za przebiegnięte 100 razy naszego dystansu dyplom otrzymała Asia Zdroik, która stwierdziła, że jest to dla niej najpiękniejsze i najważniejsze wyróżnienie. Dla organizatorów parkrun są to naprawdę najmilsze wyrazy uznania. 

Biegacze i wolontariusze uczcili też urodziny naszej najważniejszej organizatorki i założycielki spotkań parkowych Eli Jabłońskiej, wręczając bukiet kwiatów i śpiewając gromkie „ Sto lat” przed samym startem. Po życzeniach Ela przebiegła trasę w towarzystwie wnuka Gabrysia.

Zapraszamy za tydzień wszystkich chętnych. Pamiętajcie, że nie trzeba biegać szybko, tylko trzeba chcieć pokonać trasę 5 km biegiem, truchtem, marszobiegiem, marszem z kijami lub bez nich, z psem, wózkiem. Nie liczy się miejsce. Liczy się chęć aktywności w pozytywnie nastawionym towarzystwie.

Autor: Agnieszka Michalska
comments powered by Disqus