Czwartek, 22 lutego 2024r.

Imieniny: Marty, Małgorzaty, Piotra

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Sport / Biało-czerwony parkrun

Wydarzenia

Biało-czerwony parkrun

Foto: Marcin Ruciński

Sto cztery lata temu nasza Ojczyzna powróciła na mapę świata. W związku z tym i w naszym mieście zaplanowano na weekend cały szereg wydarzeń upamiętniających tamto zdarzenie. Nie mogło też zabraknąć tego, aby społeczność parkrun Polska nie wpisała się w ten nurt celebracji odzyskania niepodległości.

W całej Polsce w sobotni poranek odbyły się biało czerwone biegi na 5 kilometrów w ramach parkrun. Także u nas w Świnoujściu – naszej małej ojczyźnie – zorganizowano taki bieg „Dla Niepodległej”. Blisko 60 osób – dokładnie 58 – stanęło dzisiaj na starcie do #266 parkrun Świnoujście. Akcentów biało czerwonych było nie mniej niż możemy zaobserwować w mieście, przez co powaga samego biegu nabrała zupełnie innego wymiaru – ludzie niby na sportowo ,ale tak jakoś eleganccy.

Przechodząc do sportowego podsumowania sobotnich zmagań to przedstawiają się one następująco: 58 zawodników(34) i zawodniczek(24) nie tylko ze Świnoujścia, ale i z najdalszych zakątków naszej Biało Czerwonej (pomorskie, kujawsko-pomorskie, dolnośląskie, lubuskie, wielkopolskie oraz Maklemburgia), 6 debiutów w naszej lokalizacji i 5 rekordów życiowych. Wśród pań najszybciej 5 kilometrów pokonały: Katarzyna STOREK (23:12 nowy PB), Agata WARWAS (24:29) oraz Agnieszka GRYMUŁA (25:26). Wśród panów najbardziej spieszyło się: Krzysztofowi PYZIK (18:40 nowy PB), Pawłowi SZCZERBATY (20:25) i Radosławowi NOWAK (20:39). Oczywiście najszybszym jak zwykle gratulujemy czasów a pozostałym udziału – bo o to tak naprawdę w tym wszystkim chodzi – o udział. Więcej szczegółów i informacji o #266 parkrunie Świnoujście znajdziecie na stronie www.parkrun.pl/swinoujscie, a przepiękne zdjęcia na facebookowym profilu parkrun Świnoujście facebook.com

Aby dopełnić notatkę (tak w ogóle mieć o czym pisać) należy wspomnieć, serdecznie dziękując tym samym, wolontariuszom, dzięki którym dzisiejszy bieg mógł się odbyć – Tomek, Asia, Anetka, Beatka, Danusia, Ola, Arek, Łukasz,Marcin, Sławek, Zbyszek – jesteście jak zwykle profesjonalni i niezastąpieni. Dziękujemy Bardzo.

A za tydzień także o 9.00 w Parku Zdrojowym znów się pojawimy realizując kolejny #267 parkrun Świnoujście. Może mniej świąteczny od dzisiejszego, ale także pięciokilometrowy. W związku z tym zapraszamy sympatyków biegania przełajowego – tych profesjonalnych, półprofesjonalnych, amatorskich czy debiutantów do pokonania dystansu w przemiłej atmosferze. U nas możesz przejść, przemaszerować, przespacerować, przytruchtać lub przebiec 5 kilometrów z pomiarem czasu. Zapraszamy.

Autor: Zbigniew Kosel
comments powered by Disqus